کد خبر : 102798 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 9 2018 11:55PM - 1396/12/18
0 نفر 0 نفر

پرواز پروانه خیبر در شهرضا 34 ساله شد

سیناخبر- مراسم گرامی داشت سی و چهارمین سالروز شهادت پروانه خیبر، شهید حاج محمد ابراهیم همت در شهرضا برگزار شد.

پرواز پروانه خیبر در شهرضا 34 ساله شد

به گزارش روز جمعه سیناخبر برادر شهید همت در این مراسم که در حسینیه سید الشهدا شهرستان شهرضا برگزار شد گفت: شهدا زنده اند و شما را به این مراسم دعوت کرده اند.

حاج ولی الله همت تصریح کرد: مردم شهرضا 6200 رزمنده به جبهه اعزام کرده که از این بین1800 نفر مجروح، 140 نفر آزاده ، 31 نفر سردار و 750 نفر به درجه والای شهادت رسیدند.

حاج همت افزود: آمار فداکاران 8 سال دفاع مقدس شهرضا از آمار برخی از استان ها نیز بالاتر بوده و این مایه افتخار و سربلندی مردم شهید پرور این دیار است.

وی اظهار داشت: شهدا صادقانه عمل کرده و در محضر الهی صدق خود را نشان دادند و به همین دلیل خداوند خواسته هایشان را اجابت کرده و هرکدام از آنها را به صورتی که خواسته بود به درجه شهادت رساند.

برادر سردار خیبر با اشاره به عظمت شهدا گفت: آنها رفتند و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران که در تمام جهان مطرح است را برای ما گذاشتند.

حاج همت تصریح کرد: می طلبد تا در راستای تداوم بخشی به مسیر شهدا تلاش کنیم.

وی افزود: برپایی این گونه مراسم ها نیاز ما بوده و باید باید از نظر کمی و کیفی افزایش یابد.

یکی از همرزمان حاج همت گفت: ایثار و شهادت، رهبری امام خمینی(ره)، پشتیبانی و حمایت مردم، ابتکار، خلاقیت و نو آوری از مهم ترین عوامل پیروزی ما در دوران دفاع مقدس بود.

سردار محمدرضا نامی تصریح کرد: متاسفانه بعضا در بیان هدف والای ایثار و شهادت و نوع نگاه به آن کاستی هایی وجود دارد.

سردار نامی افزود: اگر شجاعت ها، جسارت ها و اعتماد به نفس ها نبود جبهه ما پیروز نمی شد.

وی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، بینش، آگاهی و ایمان واقعی به خدا به دور  از هر گونه ریا و تظاهر در هر رزمنده این نمود عینی داشت.

فرمانده تیپ ذوالفقار لشکر 27 محمدرسول الله(ص) گفت: شهید همت در سخنرانی های خود همه افراد را در زمینه های مختلف آگاه کرده و در قلب بسیجیان حکومت می کرد.

سردار نامی تصریح کرد: احساسات و تبلیغات نمی توانست به تنهایی عاملی برای جذب جوانان به جبهه و مقاومت آنها در خط مقدم شود.

وی افزود: با وجود اینکه حضور فرمانده تیپ در خط مقدم لازم نیست اما شهید همت برای ایجاد انگیزه بین رزمندگان و امید به آنها در خط مقدم حاضر می شد.

یکی از همرزمان شهید همت اظهار داشت: برای ورود به جزیره مجنون از ناحیه جنوب در محور طلاییه راهی وجود نداشت .

سردار نامی گفت: شهید همت با وجود فشار روحی زیادی که تحمل می کرد، 9 شبانه روز برای یافتن راه حلی برای ورود به این جزیره تلاش کرد.

وی تصریح کرد: پس از مجروحیت و شهادت اکثر نیروهای رزمنده در آن عملیات و با توجه به فرمان امام(ره) مبنی بر ضرورت حفظ جزیره مجنون، حاج ابراهیم شخصا اسلحه به دست گرفته و رو به روی دشمن ایستاد و شهد شهادت را نوشید.

فرمانده اسبق تیپ ذوالفقار لشکر 27 محمدرسول الله(ص) افزود: خبر شهادت حاج همت یکی از تلخ ترین خبر های طول زندگی ام بود.

سردار نامی اظهار داشت: به دلیل اصابت ترکش به گردن آن بزرگوار، جسم ایشان تا چند روز قابل شناسایی نبود.

وی گفت: پرونده شهید حاج محمد ابراهیم هت در جزیره مجنون با کارنامه ای فوق درخشان بسته شد.

فرمانده اسبق تیپ ذوالفقار لشکر 27 محمدرسول الله(ص) تصریح کرد: امروزه نیز باید بر اساس عوامل موفقیت در دوران دفاع مقدس، برای حفظ دستاورد های انقلاب اسلامی بکوشیم.

همچنین در پایان این مراسم از ده نفر از دانش آموزان برگزیده در مسابقه دلنوشته به شهید همت تجلیل شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang