کد خبر : 113441 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 8 2018 5:51PM - 1397/03/18
0 نفر 0 نفر

شهرضا درروز قدس بر استکبار جهانی خروشید

سیناخبر- شهرضایی ها امروز با مشت هایی گره کرده و فریاد الله اکبر علیه استکبار جهانی خروشیدند و بار دیگر نفرت خود از مستکبران جهان را با شعارهایی نظیر "مرگ برآمریکا " و"مرگ بر اسراییل" فریاد زدند.

شهرضا درروز قدس بر استکبار جهانی خروشید

 به گزارش سیناخبر مردم شهید پرور شهرستان شهرضا امروز (جمعه) با حضور درمیدان تاسوعای شهرضا مسیر 2کیلومتری از این میدان تا میدان شهدا را راهپیمایی کرده و با خلق حماسه ‌ای ماندگار از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.
شهرضایی ها  امروز ندای الله اکبر سر داده و به مستکبران گفتند که ملت ایران همیشه از مردم صبور این سرزمین و همه ملت های مظلوم جهان حمایت خواهند کرد.
درمسیر راهپیمایی ، شهرضایی ها با به آتش کشیدن پرچم های دولت های مستکبر و مستبد ،بار دیگر خشم خود را از این ظلم که جهان را به خروش آورده، به نمایش گذاشتند.
دخترکی شهرضایی با نقاشی ای از آرزوی آزادی و شادی کودکان فلسطین دردست فریاد مرگ براسراییل سر می داد.
سارا 9سال داشت و می شد خشم نهفته در قلب معصومش را بافریاد هایی که از ته دل سر می داد حس کرد.
از اوعلت این همه خشم ونفرت را پرسیدم، گفت:از اسراییل متنفرم چون کودکان هم سن مرا بی دلیل آزار می دهد.
پیرمرد 70ساله شهرضایی بانفرت شعار "مرگ برآمریکا " و"مرگ براسراییل" سر می داد و گفت: برای هیچ کسی حضور بیگانگان در کشورش قابل تحمل نبوده درحالیکه مردم فلسطین 60سال است حضور صهیونیست را در کشور خود تحمل می کنند.
عبدالجبار کاظمی تصریح کرد: صهیونیست یک دولت یهودی خونخوار است.
بانوی خانه دار 35 ساله شهرضایی درحالیکه کودکی خردسال در آغوش داشت، گفت: امروز آمدیم تا حمایت خود از زنان و کودکان فلسطینی را به جهانیان نشان دهیم.
سارا رهبر افزود: تحمل شهادت فرزندان برای هرمادری دردآورترین درد است این درحالی است که مادران فلسطینی سالیان سال است از این موضوع رنج می برند.
احمد مولایی راننده و 45ساله گفت: ما به فرموده امام (ره) و برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین امروز راهپیمایی می کنیم.
امام خمینی (ره) در 16 مرداد 1358 دراقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند و از مسلمانان جهان خواستند که دراین روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.
روز قدس عامل وحدت و بیداری و حمایت مسلمانان از مردم بی دفاع فلسطین است؛ قدس بخش جدایی ناپذیر جغرافیای جهان اسلام به شمار می رود و هیچ فردی نمی تواند از آن ذره ای چشم پوشی کند.
امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است.»
مقام معظم رهبری نیز در خصوص روز جهانی قدس فرمودند که « روز جهانی قدس مظهر اراده عمومی ملت های مسلمان برای مقابله با آمریکا و اسراییل است.»
شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزار نفر در 80کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang