کد خبر : 113471 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 11 2018 10:26PM - 1397/03/21
0 نفر 0 نفر

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرضا گفت:

ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرضا تشکیل شد

سیناخبر - دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرضا گفت: ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرضا تشکیل شد.

ستاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در شهرضا تشکیل شد

به گزارش سیناخبر، محمد علی اباذری در نشست فعالان فرهنگی شهرستان گفت: فعالان فرهنگی شهر و افرادی که دغدغه فرهنگی در شهرستان دارند با اتحاد همدیگر می توانند این مجموعه فرهنگی را به صورت کاملا مردمی اداره کنند.

وی از آغاز به کار این مجموعه مردمی خبر داد و افزود: هدف از تشکیل این مجموعه حمایت از مراکز و کانون های فرهنگی، شناسایی و ساماندهی فعالان فرهنگی، توانمند سازی ارتباط بین گروه ها ، موسسات فرهنگی و هنری در راستای تبدیل این گونه حمایت ها از شعار به عمل است.

دبیر ستاد گفت: به زودی کارگروه های مختلف برای امور فرهنگی تشکیل خواهد شد تا گروه ها مراکز و کانون های فرهنگی از انزوا خارج شوند.

اباذری عرصه فرهنگی را نیازمند خلاقیت و پویایی بیشتر دانست و افزود: باید به نسل جوان میدان دهیم و با ایجاد انگیزه  و شرکت دادن آن ها در عرصه های فرهنگی توجه ویژه ای شود.

وی تصریح کرد: کار فرهنگی صرفا برای پر کردن اوقات فراغت نیست و باید با طرح های هدفمند به نتایج منجر به توانمند سازی و کشف استعداد و معرفی نخبگان فرهنگی شهرستان شهرضا شود.

دبیر ستاد با بیان این که برنامه های فرهنگی و هنری باید موجب ایجاد نشاط اجتماعی شود گفت: نشاط اجتماعی به عنوان یکی از شاخص های جامعه ی خلاق و پویا باید در شهرضا محقق شود .

دبیر جشنواره چلچراغ هنر با بیان موفقیت در برگزاری دو جشنواره چلچراغ هنر گفت: یکی از مولفه های تأثیرگذار در این حوزه که سیاستگذاران می توانند آن را در نظر بگیرند، برگزاری جشنواره هایی با موضوعات مختلف است و برنامه ریزی، اجراء و پاسخگویی به نیازها و مطالبات فرهنگی، اجتماعی و هنری شهروندان با برنامه و طرحی جامع و راهبردی موجب ایجاد آثار مثبت و ماندگار در جامعه و روحیه افراد می شود .

اباذری گفت: چند نظری و سخت گیری های بی مورد در خصوص برنامه های فرهنگی و ممنوعیت اجرای آن ها سبب رونق فعالیت های غیر قانونی و گروه های زیر زمینی می شود.

وی اظهار کرد: امکانات شهرستان باید در خدمت فرهنگ و هنر شهرستان قرار گیرد تا زمینه ساز گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری شود.

دبیر ستاد شهرضا هنرمندان را سفیران فرهنگ دانست و عنوان کرد: باید یک کار وسیع گروهی انجام داد این کار هم جز با حضور مردم امکان ندارد، باید با میدان دادن به نخبگان شهرستان و اجرای برنامه های فرهنگی در تمام زمینه ها باعث ازبین رفتن افسردگی و ناامیدی در بین مردم شود.

اباذری ابزارهای هنری را رساترین و بلیغ ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ پیام دانست و افزود: هر اندازه بهره وری افزایش یابد و فرد احساس کند برای جامعه اش مفیدتر است، احساس نشاط بیشتری می کند.

وی با بیان این که امروز برخی از نخبگان فرهنگی شهرستان گوشه گیر شده اند گفت: شایسته است مسئولان شهرستان از نخبگان فرهنگی و کسانی که پیشکسوتان فرهنگ و اندیشه شهرستان هستند تا زنده اند تجلیل به عمل آورند.

دبیر ستاد شهرضا گفت: باید قبول کنیم تا کنون از ظرفیت های فرهنگی شهرستان به نحو مطلوب استفاده نشده است.

اباذری گفت: فرهنگ و هنر شهرستان حال خوبی ندارد و نیازمند یک تحول اساسی در زمینه فرهنگی است.

وی تصریح کرد: ما بیشتر در زمینه های فرهنگی  شعارگرا بوده ایم تا عملگرا، باشد که با تشکیل این ستاد مردمی شعار ها جامه عمل بپوشند.

دبیر ستاد شهرضا گفت: در پایان بنده  از همه خواهران، برادران و دلسوزان فرهنگی با هر طرز تفکر وعقیده ای که هستند، خواهش می کنم با بیان دیدگاه های خود این مجموعه فرهنگی  مردمی را  یاری نمایند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang