کد خبر : 133670 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 7 2018 11:06PM - 1397/04/16
1 نفر 0 نفر

بخشدار مرکزی شهرضا:

تا کنون در شهرضا کشت مواد مخدر گزارش نشده است

سیناخبر- بخشدار مرکزی شهرستان شهرضا گفت: تا کنون در شهرضا موردی در خصوص کشت مواد مخدر گزارش نشده است.

تا کنون در شهرضا کشت مواد مخدر گزارش نشده است

به گزارش روز شنبه سیناخبر محسن یونسی در همایش پیشگیری از اعتیاد شهرضا که با حضور شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: در سطح شهرستان 9 مرکز ترک اعتیاد وجود داشته که از این تعداد یک مرکز دولتی با مدیریت شبکه بهداشت و مابقی خصوصی هستند.

یونسی تصریح کرد: از میان مراکز ترک اعتیاد خصوصی، 3 مرکز دارای مجوز از بهزیستی و 5 مورد از دانشگاه علوم پزشکی هستند.

وی افزود: امروزه مسئله مواد مخدر قشر خاصی از جامعه را در بر نگرفته و در همه سنین و طبقات جامعه شیوع دارد.

بخشدار مرکزی شهرضا اظهار داشت: باید حساسیت و اهمیت موضوع برای آحاد مختلف جامعه تبیین تا از میزان ابتلا به این بلای خانمان سوز جلوگیری شود.

یونسی گفت: اکثریت جرم هایی که در جامعه به وقوع می پیوندد به نوعی با مواد مخدر مرتبط است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته کشور ما به عنوان کشور پیشرو در امر مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است تصریح کرد: شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی در همه نقاط شهرستان حضور داشته و می طلبد تا در خصوص کشت و برداشت مواد مخدر اصولی و جدی برخورد کنند.

بخشدار مرکزی شهرضا با اشاره به ضرورت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر افزود: هدف از این کار، پیشگیری اولیه، آگاهسازی اقشار مختلف جامعه، نظارت بر جلوگیری از کشت مواد افیونی و مخدر و در مرحله بعد بازتوانی، درمان و پذیرش مجدد معتادان توسط جامعه است.

همچنین در ادامه این همایش رئیس شبکه بهداشت شهرضا ضمن بررسی کشت گیاه های شاهدانه، کوکائین و خشخاش از نظر گیاه شناسی گفت: باید از بحث گیاه شناسی برای استفاده مطلوب و موثر از گیاهان استفاده شود.

حجت الله تنهایی تصریح کرد: گیاه هایی که استفاده مخدری دارند به خاطر سهولت کشت به راحتی رواج یافته و به همین دلیل با کشت آنها مبارزه می شود.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang