کد خبر : 133684 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 10 2018 3:04PM - 1397/04/19
1 نفر 0 نفر

مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا:

900 نفر در کلاس های آموزشی فرهنگسرای شهرداری ثبت نام کردند

سیناخبر- مسئول فرهنگسرای شهید همت شهرداری شهرضا گفت: امسال بیش از 900 نفر در کلاس های آموزشی فرهنگسرای شهرداری شهرضا ثبت نام کردند.

900 نفر در کلاس های آموزشی فرهنگسرای شهرداری ثبت نام کردند

طیبه سادات رضویان در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر گفت: از بین 900 نفر ثبت نام کننده در کلاس ها، 350 نفر مشغول آموزش و مابقی در نوبت آغاز کلاس ها هستند.
رضویان تصریح کرد: فعالیت های فرهنگسرا به سه بخش آموزشی، فرهنگی و هنری تقسیم می شود.


وی از فعالیت سه ساله فرهنگسرای شهرداری شهرضا در حوزه آموزش خبرداد و افزود: برای بانوان در رده سنی 4 سال به بالا کلاس های آموزشی برگزار می شود.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا با اشاره به آموزش 70 رشته در فرهنگسرا اظهار داشت: 20 رشته خوراکی و 50 رشته هنری و صنایع دستی در حال آموزش بوده و امسال نیز 10 رشته جدید به کلاس های آموزشی اضافه خواهد شد.


رضویان گفت: مهم ترین هدف کلاس های آموزشی، ایجاد مشاغل خانگی، توانمند سازی و غنی سازی اوقات فراغت بانوان خانه دار است.
وی تصریح کرد: مدت زمان کلاس های آموزشی فرهنگسرا کوتاه مدت و کاربردی بوده و اکثرا بین 8 تا 24 جلسه است.


مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا از برگزاری کلاس های استعداد یابی هنری برای جوانان خبر داد و افزود: 12 رشته مختلف متناسب با توان نوجوانان 10 تا 15 سال در یک دوره به نوجوان آموزش داده شده و پس از آن نوجوان می تواند رشته مورد علاقه خود را انتخاب و به صورت تخصصی فعالیت کند.
رضویان اظهار داشت: برگزاری دوره های خوشنویسی و زبان برای همه رده های سنی، نمایشگاه های رباتیک، جشن شب یلدا و دوره نویسندگی خلاق برای کودکان مستعد از دیگر فعالیت های هنری فرهنگسرا است.


وی گفت: 30 مربی از بانوان دارای مدارک فنی و حرفه ای و کارت مربی گری به صورت فصلی و مقطعی در فرهنگسرا فعالیت دارند.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا تصریح کرد: روز های 1 شنبه با حضور کارشناسان نشست کتابخوان برگزار شده و کتاب های مفید معرفی می شوند.
رضویان در خصوص توانمند سازی فرهنگی بانوان افزود: در سه سال متوالی 33 همایش خانواده با عنوان "در مسیر خوشبختی" با حضور کارشناسان مجرب آموزش خانواده برگزار شد.


وی اظهار داشت: ابتدا در سطح جامعه نیاز سنجی صورت گرفته و این همایش ها براساس نیاز شهروندان برگزار شد.
مسئول فرهنگسرای شهید همت شهرضا گفت: میز مشاوره نیز روز های فرد در فرهنگسرای شهرداری با حضور مشاوران و پزشکان برای استفاده مراجعه کنندگان به کلاس ها تشکیل شده و در آینده پزشک زنان نیز به پزشکان میز مشاوره اضافه خواهد شد.
رضویان تصریح کرد: برگزاری کارگاه های کار آفرینی، دعوت از کارآفرینان موفق و برگزاری همایش های کار آفرینی برای جوانان و بانوان جویای کار، برگزاری برنامه های مناسبتی ملی و مذهبی از دیگر فعالیت های فرهنگسرا در حوزه فرهنگ است.
وی افزود: برای اولین بار همایش هایی ویژه نوجوانان متناسب با سن آنها برگزار شده که هدف آنها آشنایی با فرصت ها و تهدید های فضای مجازی، آداب معاشرت و قصه درمانی بود.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا اظهار داشت:  13 همایش خانوادگی در سال 96 با همکاری آموزش و پرورش برگزار شد.


رضویان با اشاره به ایجاد باشگاه های کتابخوانی در راستای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: باشگاه کتابخوانی کودکان تشکیل شده و باشگاه نوجوانان در حال تشکیل است.
وی تصریح کرد: در این باشگاه ها کتاب های قصه متناسب با رده سنی شرکت کنندگان توسط مربی برای آنها خوانده شده و مخاطبان با تفکر خلاق نقال آشنا می شوند.

مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا افزود: کتابخانه کودکان و نوجوانان با بیش از 1000 جلد کتاب، کتابخانه استاد طاهر ویژه بزرگسالان با بیش از 6 هزار و 200 جلد کتاب، ایستگاه مطالعه برای کودکان با بیش از 22 عنوان مجله و سالن مطالعه نیز در فرهنگسرا فعال است. 
رضویان اظهار داشت: نمایشگاه های مختلف هنری نیز در طول سال در فرهنگسرا برپا می شود.
وی با اشاره به شعار سال مبنی بر "حمایت از کالای ایرانی" گفت: هم اکنون نمایشگاه و فروشگاه میوه های خشک که تولید کار آفرینان شهرضایی است در فرهنگسرا برپا است.
مسئول فرهنگسرای شهرداری شهرضا تصریح کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه آشنایی بازدید کنندگان با محصولات ارگانیک و استفاده از تنقلات سالم به جای خوراکی های مضر است.


رضویان افزود: تعامل خوبی بین فرهنگسرای شهرداری و مراکز ورزشی ایجاد شده به طوری که اعضا با امتیاز فرهنگسرا می توانند با تخفیف از مراکز ورزشی استفاده کنند.
وی اظهار داشت: نقطه قوت فرهنگسرا در دسترس بودن آن در مرکز شهر، فضای سنتی و امنیت آن است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang