کد خبر : 197017 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 10 2020 4:15PM - 1398/10/20
0 نفر 0 نفر

امام جمعه موقت شهرضا گفت:

خون شهید سلیمانی باعث افزایش وحدت ملی و تقویت جبهه مقاومت شد

سیناخبر - امام جمعه موقت شهرضا گفت: خون سپهبد شهید قاسم سلیمانی باعث همبستگی و افزایش وحدت ملی در درون کشور و همچنین تقویت جهان اسلام به خصوص جبهه مقاومت شد.

خون شهید سلیمانی باعث افزایش وحدت ملی و تقویت جبهه مقاومت شد

به گزارش خبرگزاری سیناخبر ، حجت‌الاسلام یحیی رهایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا ضمن تسلیت ایام فاطمیه با بیان این که خون سپهبد شهید قاسم سلیمانی باعث همبستگی و افزایش وحدت ملی در درون کشور و همچنین تقویت جهان اسلام به خصوص جبهه مقاومت شده گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) كامل ترين و برترين الگو و اسوه براي زنان مسلمان جهان است كه امروز نياز است همه امت اسلامي به ويژه زنان ما بيش از پيش در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداري، ولايت پذيري و ايثارگري از اين بانوي بزرگوار درس بگيرند.

وی ویژگی های اخلاقی آن بانوی مكرم را الگویی برای زنان مسلمان و آزاده برشمرد و افزود: راهكار مقابله با سنت های نادرست زندگی، پیروی از سیره ائمه معصومین (ع) است.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: حضور میلیونی مردم در آیین تشییع پیکر سردار سلیمانی فتنه ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد و موجب عقب‌نشینی رییس جمهوری آمریکا شد.

حجت‌الاسلام  رهایی گفت: حضور باشکوه مردم ایران با هر طرز فکر، سلیقه در آیین تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام، نشان داد که او خدمتگزار واقعی مردم بوده و نزد ایرانیان محبوبیت بسیار بالایی دارد.

وی گفت: شهید سلیمانی در همه جنبه‌های فرماندهی و نظامی، فرهنگی و اجتماعی دارای ابعاد شخصیتی برجسته‌ای بود و با همین شاخص‌ها موفق شد جبهه مقاومت را در برابر مستکبرین و تکفیری‌ها پیروز کند.

شجاعت و تدبیر دو ویژگی سردار شهید سلیمانی بود

امام جمعه موقت شهرضا شجاعت و تدبیر را از ویژگی‌های بارز سردار سلیمانی  عنوان کرد و  افزود: همراهی این ۲ خصلت  مهم در هر فردی یافت نمی شود و ممکن است شخصی بسیار شجاع  باشد  و نظرات راهبردی بدهد ولی راهبردی عمل نکند.

حجت‌الاسلام  رهایی گفت: شهید سردار سلیمانی اهل حزب نبود اما ذوب در انقلاب بود.

وی تصریح کرد: شهادت این سردار اسلام با افزایش وحدت ملی و تقویت پیوند میان ملت‌های ایران و عراق، رویای دشمنان را بی تعبیر کرد و سبب شد هم ما و هم عراقی ها دشمنان واقعی خود را بشناسیم.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکا گفت: پرتاب موشک های بالستیک به سمت پایگاه نیروهای اشغالگر آمریکایی در عین الاسد عراق، سیلی به استکبار جهانی و آمریکا  بود که  دل مردم را کمی آرام کرد.

حجت‌الاسلام  رهایی ولایت پذیری محض را از شاخص های مهم شهید سپهبد سلیمانی عنوان کرد و گفت: او همیشه یار و همراه رهبری و ولی فقیه بود و تبعیت محض داشت.

وی امنیت امروز را مدیون تلاش‌های سردار سلیمانی و همرزمانش دانست و گفت: امنیت امروز کشورهای منطقه مدیون رشادت سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang