کد خبر : 197784 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 26 2020 4:44PM - 1399/04/06
0 نفر 0 نفر

با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور:

عملیات احداث 4هزار واحد مسکونی محرومان استان به صورت نمادین در شهرستان شهرضا آغاز شد

سیناخبر- با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور عملیات احداث 4هزار واحد مسکونی محرومان استان به صورت نمادین در شهرستان شهرضا آغاز شد.

عملیات احداث 4هزار واحد مسکونی محرومان استان به صورت نمادین در شهرستان شهرضا آغاز شد

به گزارش سیناخبرمحمد باقر نوبخت صبح امروز جمعه در ابتدای ورود به شهرضا از پروژه تقاطع غیر همسطح میدان بسیج شهرضا بازدید کرد.

این تقاطع که به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شده است با هدف رفع نقاط حادثه خیز محل تقاطع بزرگراه اصفهان - شیراز و محورهای شهرضا دهاقان و تسهیل تردد بین شهرهای شهرضا - دهاقان و شهرضا مبارکه در حال احداث است.

با ساخت این تقاطع غیر همسطح تمامی راه های مواصلاتی اصفهان- شهرضا به صورت غیر هم سطح خواهند بود.

در صورت تزریق بودجه 450 میلیارد ریالی این پروژه تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه نوبخت به روستای امامزاده شاه سید علی اکبر(ع) رفت و کلنگ آغاز عملیات اجرایی 4 هزار واحد مسکونی محرومان استان اصفهان را به صورت نمادین در شهرضا بر زمین زد.

همزمان نیز جلسه مسئولان در روستای امامزاده شاه سید علی اکبر (ع) برگزار شد. 

در این جلسه معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: 5 میلیون و 300 هزار واحد مسکن روستایی در کل کشور وجود دارد.

عزیزالله مهدیان تصریح کرد: در طول 12 سال گذشته بیش از یک میلیون و 700 هزار واحد و 450 هزار واحد هم در بازسازی مناطق سانحه نوسازی و مقاوم سازی شده است.

مهدیان گفت: ساخت 71 هزار واحد مسکونی محرومان روستایی در 19 استان کشور آغاز و تاکنون 17 هزار واحد ساخته شده است.

وی بیان داشت: ساخت این واحد های مسکونی به کمک دولت و منابع و کمک بلا عوض سازمان برنامه و بودجه و تسهیلات قرض الحسنه بهسازی مسکن روستایی به مبلغ 400 میلیون ریال ظرف یک سال انجام می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این جلسه از اختصاص بودجه 600 میلیارد ریالی برای 6 خطه شدن جاده اصفهان شهرضا خبر داد و گفت: پروژه مسکن محرومان در شهرضا تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

هم چنین رییس بنیاد مسکن شهرضا گفت: در این طرح از محرومان هیچ وجهی جهت زمین دریافت نمی شود و قیمت هر قطعه زمین حدود 400 میلیون ریال است.

ابراهیم رضایی بیان داشت: هزینه های خدماتی این طرح توسط خیران تامین شده و در حین ساخت نیز 300 میلیون ریال بلاعوض از محل انعقاد تفاهم نامه روز گذشته استانداری و سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل خانه ها هزینه خواهد شد.

رضایی افزود: این طرح در شهرضا با 90 پلاک مسکونی 200 متری اجرا خواهد شد.

در ادامه نیز پروژه طرح ویژه بهسازی روستایی در روستای امامزاده شاه سید علی اکبر(ع) با حضور معاون رییس جمهور و مسئولان به بهره برداری رسید.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang