کد خبر : 208096 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 10 2020 12:13PM - 1399/06/20
0 نفر 0 نفر

برنامه ریزی آموزشی مدارس بر عهده شورای هر مدرسه است

سیناخبر- فرماندار شهرستان شهرضا گفت: برنامه ریزی آموزشی و نحوه برگزاری کلاس های حضوری و مجازی مدارس بر عهده شورای مدارس است.

برنامه ریزی آموزشی مدارس بر عهده شورای هر مدرسه است

به گزارش سیناخبر ناصر اسدی صبح امروز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به تفاوت در فضای فیزیکی و تعداد دانش آموزان مدارس مختلف، نمی توان نسخه واحدی برای همه مدارس تجویز کرد و مدیران و اولیای هر مدرسه باید نسبت به برنامه آموزشی به توافق برسند.

اسدی افزود: مدارس و مراکز آموزش عالی باید آمادگی شرایط بدتر از این را هم داشته باشند و برنامه ریزی های خود را بر اساس بدترین شرایط ممکن پیش بینی کنند.

وی بیان داشت: شروع سال تحصیلی از 15 شهریور ماه فرصت مناسبی است تا نقاط ضعف شناسایی شده و جمع بندی و تصمیم گیری نهایی نسبت به نحوه آموزش انجام شود.

همچنین رییس آموزش و پرورش شهرستان شهرضا در این جلسه اظهار داشت: در هفته گذشته 60 درصد دانش آموزان در مدارس حضور یافتند و امیدواریم با توجیه و اعتماد بخشی والدین از مناسب بودن فضای آموزشی مدارس و رعایت مسایل بهداشتی، این تعداد در هفته های آینده افزایش یابد.

مصطفی مطهری تصریح کرد: برای اطمینان از دسترسی همه دانش آموزان به امکانات استفاده از فضای مجازی، لیست هایی تهیه شده تا امکانات در دسترس آن ها بررسی و افراد کم برخوردار شناسایی شوند.

مطهری افزود: برای مناطق روستایی و عشایری بسته های آموزشی تهیه شده و در مناطق روستایی برگزاری کلاس های حضوری به علت کم بودن تعداد دانش آموزان راحت تر است.

روز شنبه 15 شهریور ماه مراسم نمادین بازگشایی مدارس به صورت حضوری در شهرضا برگزار و سال تحصیلی جدید به صورت تلفیقی حضوری و آموزش مجازی آغاز شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang