کد خبر : 228581 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 5 2021 12:19PM - 1399/10/16
0 نفر 0 نفر

12 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرضا اهدا شد

سیناخبر- رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرضا گفت: 12 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد شهرضا اهدا شد.

12 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند شهرضا اهدا شد

به گزارش سیناخبر عبدالرزاق میرزایی صبح امروز سه شنبه در گفتگو با سیناخبر بیان داشت: 12 سری کمک جهیزیه شامل یخچال، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، اجاق گاز و تلویزیون به ارزش 3 میلیارد و 600 میلیون ریال به نوعروسان نیازمند اهدا شد.

میرزایی گفت:  در 10 ماهه نخست امسال ۸۵ کمک جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار  6 میلیراد و 100میلیون ریال به زوج های جوان زیر پوشش و نیازمندانی که زیر پوشش این کمیته نبودند، پرداخت شده است.

وی بیان داشت: از این تعداد 54 سری جهیزیه و ۳۱ هزینه ازدواج به پسران و ده سری جهیزیه ازدواج مجدد به مددجویان نیازمند اهدا شد.

میرزایی به پرداخت وام‌های ازدواج با هدف ترویج و تسهیل شرایط ازدواج اشاره کرد و افزود: وام های ازدواج تا سقف ۵ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و در چارچوب وامهای کارگشایی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به سهم عمده مشارکت خیران به ویژه بنیاد مستضعفان در تامین جهیزیه زوج‌های جوان نیازمند و پرداخت وام‌های ازدواج گفت: مردم نیکوکار با افتتاح حساب در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت نقش بسیار موثری در تامین منابع مالی برای پرداخت وام ازدواج به جوانان داشته اند.

رییس کمیته امداد شهرضا اظهار داشت: با هدف افزایش ازدواج‌های پایدار و ترویج سبک زندگی اسلامی و کاهش آمار طلاق کلاس های مختلف آموزشی با موضوعاتی مانند آیین همسرداری، جلوگیری از آسیب های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج سالم، فرزندپروری و اخلاق در خانواده برای زوج های جوان برگزار می شود.

میرزایی افزود: پرداخت وام اشتغال به زوج‌های جوان، برگزاری جلسات مشاوره رایگان و ارائه بسته های تشویقی به زنان سرپرست خانوار برای ازدواج مجدد از دیگر برنامه‌های کمیته امداد به منظور تشویق مددجویان به ازدواج است.

وی با اشاره به اجرای طرح کوثر با هدف کمک به ازدواج جوانان و تامین جهیزیه دختران زیر حمایت کمیته امداد گفت: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به کمیته امداد با شماره گیری  #0317*8877*

از طریق تلفن همراه و یا افتتاح حساب در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، جوانان نیازمند را در تامین هزینه های ازدواج آسان یاری کنند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang