کد خبر : 103218 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 9 2018 8:22AM - 1397/02/19
1 نفر 0 نفر

مفاخر:

دکتر هوشنگ دانشگر

سیناخبر- دکترهوشنگ دانشگرمتخصص داخلی و فوق تخصص گوارش، از اساتید فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و موسس طب گوارش در اصفهان بود.

دکتر هوشنگ دانشگر

به گزارش سیناخبردکتر دانشگرمتولد ۱۳۱۴ شهرستان شهرضا بود و در سال ۱۳۴۰ در رشته پزشکی عمومی از دانشکده پزشکی اصفهان فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۳۴۷ دانشنامه تخصص داخلی خود را دریافت کرد.

پس از آن فلوشیپ گوارش و آندوسکوپی خود را از دانشگاه‌هایی در بریتانیا، ژاپن و آمریکا کسب کرد و در سال ۱۳۶۸ نیز از دانشگاه تهران در رشته گوارش فوق تخصص گرفت.

دکتردانشگر در دوران فعالیت خود در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سمت‌های متعددی از جمله مدیریت گروه داخلی، ریاست دانشکده پزشکی، عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه، عضویت در هیئت ممیزه دانشگاه، عضویت در هیئت تحریریه مجله دانشکده پزشکی و ریاست بخش جهاز هاضمه دانشکده پزشکی ایفای نقش کرد.

ایشان همچنین با عضویت در مجامع علمی مختلف از جمله انجمن پزشکان انگلستان، انجمن متخصصین داخلی و انجمن فوق تخصص گوارش ایران اقدامات شاخص و برجسته‌ای را انجام داد.

دکتر دانشگر علاوه بر فعالیت‌های اجرایی متعدد کتاب‌هایی را نیز تألیف کرد که می‌توان به تألیف کتاب‌های “تشخیص بیماری جهاز هاضمه” و ” مروری بر بیماری‌های شایع کبد و مجاری صفراوی” اشاره کرد.

وی همچنین بیش از ۳۰ مقاله در زمینه بیماری‌های دستگاه گوارش و اندوسکوپی منتشر نموده است.

از ویژگی های مبرز استاد دانشگر می توان حسن خلق و علاقه به دانشجویان و مهربانی با آنان، مهربانی با همکاران مراجعه کننده و فروتنی و احترام عمیق به همکاران را عنوان کرد.

وی درآذرماه 1395بدرود حیات گفت.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang