کد خبر : 103322 دسته : ورزشی
تاریخ انتشار : May 22 2018 1:27AM - 1397/03/01
0 نفر 0 نفر

عضو اتحادیه پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران گفت:

کسب نخستین مقام مسابقات جهانی پرس سینه پاورلیفتینگ ایران توسط یک شهرضایی

سیناخبر - مسئول هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان شهرضا گفت: برای نخستین بار در تاریخ پاورلیفتینگ ایران امین حسین نعیم به مقام چهارم مسابقات جهانی پرس سینه در فنلاند دست یافت.

کسب نخستین مقام مسابقات جهانی پرس سینه پاورلیفتینگ ایران توسط یک شهرضایی

مرتضی جانقربان در مراسم استقبال از ورزشکار شهرضایی در امامزاده شاهرضا (ع) در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر گفت: معتبرترین مسابقات پرس سینه جهانی امسال از ورزشکاران پنچ قاره و 30 کشور شرکت کننده در فنلاند برگزار شد.

وی تصریح کرد:  ورزشکار شهرضایی در وزن 105 کیلو گرم با یازده کشور از جمله ژاپن، سوئد، آمریکا و انگلیس به رقابت پرداخت که رتبه چهارم را کسب کرد.

عضو اتحادیه پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که رشته پاورلیفتینگ که یک وزنه برداری قدرتی است گفت: شهرضا یکی از قطب های ایران در این رشته است.

جانقربان گفت: احتمال این که ورزشکار شهرضایی به دسته بالا صعود کند هم هست زیرا نفر اول و دوم این رشته برای تست دوپینگ احضار شدند.

وی اظهار داشت: ما 13 نفر ورزشکار شهرضایی مدال آور در رشته پرس سینه، پاورلیفتینگ و قوی ترین مردان جهان در مسابقات برون مرزی آسیا و اقیانوسیه داریم.

مسول هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان شهرضا گفت: حضور در این مسابقات حدود 15 میلیون هزینه در بر داشته که خود ورزشکار به صورت شخصی پرداخت کرده است.

جانقربان گفت: متاسفانه به دلیل این که حمایتی از ورزشکاران نمی شود همه این ورزشکاران برای رفتن به مسابقات با هزینه شخصی خود اعزام می شوند.

وی با بیان این که ما افراد زیادی را در شهرستان داریم که می توانند در مسابقات جهانی شرکت و مقام کسب کنند گفت: متاسفانه اکثرا به دلیل نداشتن هزینه سفر از حضور در مسابقات جا می مانند.

عضو اتحادیه پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران گفت: کسب رتبه توسط این ورزشکاران باعث افتخار ایران و شهرضا است که امیدواریم این ورزشکاران توسط مسئولان حمایت شوند.

جانقربان گفت: از خبرنگاران که برنامه های ورزشکاران را پوشش میدهند و این ورزشکاران را به مردم معرفی می کنند نیز تشکر می کنم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang