کد خبر : 113448 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 9 2018 10:29AM - 1397/03/19
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید ناصر دهقان

سیناخبر- پاسدار شهید ناصر دهقان فرزند حاج حبیب الله در تاریخ 1340/04/24در شهرستان شهرضا در خانواده‌ای مذهبی و متدین به دنیا آمد.

شهید ناصر دهقان

به گزارش سیناخبرپدر شهید فردی فعال و کاسب بازار شهرضا بود.

شهید تحصیلات ابتدایی و متوسطه را تا سطح دیپلم فنی در شهرضا به پایان رسانید.

ایشان معتقد بود درس خواندن فقط مطرح نیست و باید کار عملی انجام داد تا پس از پایان تحصیلات بتوان به جامعه خدمت کرد و سرباری برای جامعه نبود.

در دوران تحصیل دانش آموزان را برای تظاهرات به خیابان ها می‌آورد و در ماه مبارک رمضان 57 هر روز ظهر پس از اقامه نماز جماعت با دیگر دوستانش تظاهرات را شروع می‌کردند.

 او در جریان انقلاب کلاس های هنرستان را به اعتصاب می‌کشانید و شعار مرگ بر شاه و درود بر خمینی را از سطح کلاس به هنرستان و سپس به خیابان ها کشید. 

در سال 58 شهید در مغازه شیرینی فروشی پدرش کار می‌کرد و در کلاس های عقیدتی – سیاسی نیز شرکت داشت و در اوقات فراغت برای شرکت در کلاس های عقیدتی و قرآن و نهج البلاغه به کتابخانه صاحب الزمان می‌رفت.

 او جوانی مودب، مومن، خوش برخورد، شایسته و متین و اخلاق اسلامی او در بین بستگان نمونه بود.

در سال 59 وارد سپاه شد و فعالیت خود را شروع کرد و پس از گذراندن دوره آموزشی در پادگان 15 خرداد اصفهان به سپاه مراجعت و در واحد تحقیقات شروع به فعالیت کرد.

در بهمن ماه 1359 به کردستان اعزام و بعد از دو ماه و نیم ماموریت او تمام و برای مرتبه دوم در 25 اردیبهشت سال 1360 به جبهه جنوب (دارخویین) اعزام شد.

وی در تاریخ 1360/03/21 در اثر اصابت گلوله به شکم مجروح شد و در بیمارستان سینای تهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در تاریخ 1360/03/23 پیکر مطهرش را تشییع و در گلستان شهدای شهرضا به خاک سپردند. روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

فرازی از وصیت نامه شهید ناصر دهقان

ولا تَحسَبنَ الذینَ قُتلوا فی سبیل اللهِ امواتآً بَل اَحیاءٌ عندَ رَبهِم یُرزَقون : و آن‌ها که در راه خدا کشته شدند مرده مپندار، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی دارند.(169 آل عمران)

با درود بر امام امت خمینی عزیز و سلام بر تمامی شهیدان و یاران اسلام و سلام بر خانواده عزیزم

بالاخره و پس از انتظارهای فراوان موقعیت این که به نقطه اوج تکامل که همان شهادت در راه اسلام و به آرزویی که همه آرزوهایم در آن نهفته شده است می‌رسم.

خدای را می‌ستایم که به من لیاقت چنین کاری که همان جنگ با کفار است را داد و همانطور که دعا می‌کردم دعایم را استمرار می‌دهم که در این جنگ مرا جزء شهدا قرار دهد.

به یگانگی خدا و وجود پیامبران و امامان و معصومین و نیز به ولایت فقیه که دنباله رو راه امامان هستند ایمان دارم .

به پدر و مادر عزیزم که سال ها زجر کشیدند و مرا تا اندازه‌ای از لحاظ دینی آگاه نمودند و همچنین مرا به این حد رسانیدند سلام می‌رسانم و از خداوند دانا و توانا طلب آگاهی بیشتر آن ها را می‌کنم و نیز به برادران و خواهرانم سلام می‌رسانم و توصیه می‌کنم که آن ها نیز راه شهیدان را ادامه دهند.

اگر پول یا ذخیره‌ای از من باقیست در جهت رضای خدا و راهی که مرا به بهشت نزدیک گرداند خرج نمائیدبه امید پیروزی هرچه سریع تراسلام بر کفر جهانی

 خدا یار و یاور تمامی مسلمین

والسلام ناصر دهقان 1360/03/18

/ معاونت فرهنگی بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang