کد خبر : 113483 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 13 2018 8:09AM - 1397/03/23
0 نفر 0 نفر

بیشترین میزان کشفیات قاچاق چوب متعلق به سمیرم است

سیناخبر - فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: بیشترین میزان کشفیات قاچاق چوب در سمیرم است و غالبا هم از دیگر استان ها به اصفهان برای تبدیل به ذغال و فروش آورده می شود.

بیشترین میزان کشفیات قاچاق چوب متعلق به سمیرم است

به گزارش سیناخبرعلی اصغر شبانی اظهار داشت: در سطح استان اصفهان موارد نادری از قطع درختان و فروش چوب وجود دارد.

وی با اشاره به این که ۳۲ تن چوب قاچاق طی دو ماه اول امسال در استان اصفهان کشف شد، بیان داشت: این ۳۲ تن در قالب یک محموله از کشفیات چوب بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اعلام کرد: در مدت مشابه سال قبل ۲۲ مورد کشفیات قاچاق چوب داشتیم که شامل حدود ۳ تن چوب و ذغال بوده است.

شبانی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۱۱۳ مورد کشفیات چوب و بالغ بر ۷۶ تن چوب قاچاق ضبط شد که بیشترین کشفیات چوب پارسال در شهرستان سمیرم و فلاورجان به ثبت رسید.

وی با اشاره به این که سال گذشته تنها ۳۶ مورد قاچاق چوب را در سمیرم داشتیم که از استان‌هایی مثل چهار محال و بختیاری و کهکیلویه به اصفهان آورده می شد، گفت: چوب بلوط بیشترین کشفیات ما بوده است.

وی با بیان این که اصفهان درختان بلوط خیلی کمی دارد، اظهار داشت: این درختان غالبا در غرب استان و شهرستان فریدونشهر قرار دارد و در اکثر موارد از استان های دیگر درختان قطع و چوب آن به اصفهان برای فروش آورده می شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلام این که در کمتر موارد شاهد قطع درختان در استان اصفهان و قاچاق چوب آن هستیم، گفت: اصفهان بیشتر چوب تاغ دارد و در سمیرم و نجف آباد به خاطر تمرکز ذغال فروشی ها شاهد قاچاق و فروش این نوع چوب هستیم.

وی در خصوص مجازات تعیین شده برای قاچاقیان چوب نیز اعلام کرد: قاچاقچیان چوب در اکثر موارد جریمه مالی می شوند و در صورت تکرار به حبس محکوم می شوند.

شبانی با اشاره به این که نبود شغل یکی از دلایل قاچاق چوب است، گفت: قطع درختان تر و درختانی که هنوز زنده هستند جرم است و همین مسئله سبب تشدید آلودگی هوا و تخریب محیط زیست می شود./ مهر

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang