کد خبر : 113500 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Jun 14 2018 2:15PM - 1397/03/24
4 نفر 0 نفر

مدیرمکتب القرآن الکریم شهرستان دهاقان:

کلاس تخصصی صوت ولحن قرآن کریم با حضوراساتیداستانی دردهاقان برگزارمی شود

سیناخبر- مدیرمکتب القرآن الکریم شهرستان دهاقان گفت: کلاس تخصصی صوت ولحن به صورت هفتگی باحضوراساتید استانی برگزارمی شود.

کلاس تخصصی صوت ولحن قرآن کریم با حضوراساتیداستانی دردهاقان برگزارمی شود

سیدامیرحجازی خاطرنشان کرد: با توجه به این که یکی از رشته های تاثیرگذار قرآنی، قرائت به روش صوت و لحن است شهرستان دهاقان درنظر دارد کلاس های آموزشی قرائت را با حضور اساتید قرآن استانی برگزار کند.

حجازی افزود: این کلاس های آموزشی علاوه بر تجوید و صحت قرائت به مباحث الحان و نغمه های قرآنی و همچنین قرائت تقلیدی ویژه افرادی که دارای استعداد قرائت هستند پرداخته و کلاس ها به صورت هفتگی برگزار می شود.

وی استعداد شرکت کنندگان در قرائت قرآن را به معمولی و خاص تقسیم و تصریح کرد: استعداد خاص یعنی استعدادی که قاری بتواند در حد قرائت یکی از قاریان مطرح تلاوت کند و آن چیزی که استعداد را به ثمر می‌رساند پشتکار و همت است که اگر کسی استعداد معمولی هم داشته باشد او را به مراتب بالاخواهدرساند.

مدیرمکتب القرآن الکریم شهرستان دهاقان افزود: تمرین تلاوت با نوار و گوش دادن به صوت قاری، فقط برای افراد مبتدی نیست، بلکه قاریان مطرح هم با نوار تمرین می کنند و گوش دادن به تلاوت قاریان مطرح در حکم مطالعه‌ی قرائت می‌باشد.

حجازی گفت: متاسفانه آن‌گونه که لازم است به برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی بها داده نمی‌شود و با توجه به کمبود اعتبارات نمی‌توان طرح‌های بزرگ قرآنی را برگزار کرد و برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی لازم است اعتبارات و بودجه‌های لازم به بحث قرآن اختصاص یابد.

وی درپایان ابراز اميدواري کرد وگفت: انشاالله در پايان اين دوره ها شاهد پيشرفت اين کودکان در زمينه يادگيري قرآن باشيم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang