کد خبر : 133530 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 20 2018 9:59AM - 1397/03/30
0 نفر 0 نفر

مفاخر:

امیدسیاره

سیناخبر- امید سیاره در هجدهم دی ماه سال ۱۳۵۰ هجری شمسی در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشود.

امیدسیاره

 به گزارش سیناخبرسیاره موسیقی را از سن هفده سالگی با نوازندگی سنتور نزد سعید نعیمی منش آغاز کرد و پس از آن نوازندگی سنتور را نزد زنده یاد پرویز مشکاتیان ادامه داد.

وی در سن نوزده سالگی تحصیلات موسیقی خود را با ورود به رشته موسیقی دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی از آنجا فارغ التحصیل شد.

 امید آهنگسازی و تنظیم اولین آلبوم موسیقی خود را زمانی که فقط بیست و یک سال داشت به پایان برد و این اثر که برای ارکستر ملی بر روی اشعاری از آشفته و پریش شهرضایی و رهی معیری آهنگسازی شده بود، در سال ۱۳۷۵ با صدای عبدالحسین مختاباد توسط شرکت سروش منتشر شد. وی تاکنون آثار متعددی در گونه های سمفونیک، ارکستر ملی، موسیقی فیلم، موسیقی سنتی ایران، موسیقی پاپ ، موسیقی کردی و موسیقی پاپ اهنگسازی و تنظیم کرده است.

 از امید سیاره تا کنون ۱۲ آلبوم موسیقی به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده و نوازنده ی سنتور به همراه خوانندگان مختلف منتشر شده است.

همچنین تاکنون او برای بیش از ۱۴ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی آهنگ سازی کرده است.

 امید سیاره در سال ۱۳۹۲ به کشور آمریکا مهاجرت کرد و فعالیت موسیقیایی خود را در همان جا دنبال می کند. وی تاکنون کنسرت های متعددی در لس آنجلس و سن دیه گو و اورنج کانتی برگزار کرده است.

  امید سیاره در نوامبر سال۲۰۱۴ به عنوان تنها نماینده قاره ی آسیا نامزد دریافت جایزه ی بهترین موسیقی در دو بخش موسیقی ارکسترال معاصر و موسیقی جهانی از فستیوال بین المللی موسیقی هالیوود شد و در مراسم اختتامیه و فرش قرمز، تیتراژ سریال تلویزیونی «عکاسخانه » به عنوان پنج اثر برتر این جشنواره در بخش موسیقی ارکسترال معاصر  معرفی شد.

  از فعالیت های اخیر موسیقیایی امید سیاره می توان به اجرای کنسرت در لس آنجلس و سن دیه گو به همراهی سینا سرلک و گروه حافظ نام برد.

منبع: سایت نوایاب

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang