کد خبر : 133557 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jun 24 2018 12:16PM - 1397/04/03
0 نفر 0 نفر

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر؛

نمایشگاه مبارزه با اعتیاد در شهرضا برپا می شود

سیناخبر- رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهرضا گفت: همزمان با فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاهی در زمینه اعتیاد در شهرضا برپا می شود.

نمایشگاه مبارزه با اعتیاد در شهرضا برپا می شود

به گزارش روز یکشنبه سیناخبر سید علی موسوی در جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با مود مخدر شهرضا که در محل اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد گفت: این نمایشگاه در مناطق آسیب زا که خطر ابتلا به اعتیاد در آنها بیش از دیگر مناطق باشد برپا می شود.

موسوی تصریح کرد: در نظر است در این نمایشگاه راهکارهای پیشگیری، درمان اولیه و درمان ثانویه این بلای خانمان سوز برای اطلاع افراد به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: این نمایشگاه با هدف آگاهسازی مردم در خصوص پیشگیری اولیه، اطلاع اقشار مختلف جامعه نسبت به مضرات اعتیاد، آشنایی مردم با ادارات و مراکز مشاوره که در زمینه مبارزه با اعتیاد فعالیت دارند، برپا می شود.

مسئول کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا اظهار داشت: در این نمایشگاه کالاهای فرهنگی، پوستر ها، بروشور ها، مهارت های کاربردی زندگی مانند مهارت های پیشگیرانه و نه گفتن ارائه خواهد شد.

موسوی گفت: هدف اصلی کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر جلوگیری از جزیره ای عمل کردن دستگاه های مرتبط در این عرصه است.

وی تصریح کرد: همکاری مستقیم مردم در فعالیت های فرهنگی باعث احساس مسئولیت در افراد شده و آنها را به سفیرانی برای هدایت دیگر افراد به این سمت تبدیل می کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرضا افزود: تکرار معضل اعتیاد و مضرات آن برای افراد جامعه، تاثیرات عمیقی در نحوه عملکرد و جلوگیری از گرایش آنها به اعتیاد داشته که ممکن است ملموس نباشد.

موسوی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال به بهبود یافتگانی که بیش از یک سال از بهبودی شان گذشته و دارای مهارت فنی و حرفه ای باشند و ارائه یاری برگ های تخفیف به معتادان بی بضاعت برای مراجعه به مراکز اقامتی میان مدت و سرپایی ترک اعتیاد از دیگر اقدامات بهزیستی شهرضا در زمینه مبارزه با مواد مخدر است.

وی گفت: ایجاد مرکز اقامتی ترک اعتیاد برای بانوان در شهرضا ضروری بوده اما تا کنون موفق به اخذ مجوز های لازم برای ایجاد این مرکز نبوده ایم.

مسئول کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرضا تصریح کرد: یکی دیگر از مسائل در زمینه اعتیاد، بی پناهی خانواده های معتادان و مشکلات موجود برای رفع نیازهایشان بوده که بعضا باعث گرایش آنها به انحرافات اجتماعی می شود.

برگزاری همایش پیاده روی با شعار مبارزه با مواد مخدر، نقاشی کودکان ورزشکار در نمایشگاه، همایش دوچرخه سواری، مسابقات ورزشی، برپایی غرفه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه و همایش پیاده روی ورزشکاران شهرضایی از شهرضا به اصفهان، از جمله برنامه هایی بود که برای اجرا در هفته مبارزه با مواد مخدر در این جلسه مطرح شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang