کد خبر : 133662 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 10 2018 8:30AM - 1397/04/19
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید احمد حمیدی

سیناخبر- پاسدار شهید احمد حمیدی فرزند عبدالعلی در تاریخ 1341/10/05 در شهرضا در خانواده‌ای متدین و مذهبی و متعهد به ولایت به دنیا آمد.

شهید احمد حمیدی

به گزارش سیناخبر شهید حمیدی پس از گذراندن دوره ابتدایی و راهنمائی در دبیرستان شهید رجایی ثبت نام کرد و مشغول تحصیل شد .

وی هم زمان با انقلاب مردم ایران در تظاهرات و راهپیمائی های علیه رژیم شاهنشاهی شرکت می‌کرد و در پخش اعلامیه‌های امام و نوشتن شعارهای انقلابی روی دیوار فعالیت داشت و بیرق مبارزه برای پیروزی انقلاب را با کمک دوستان برافراشت .

بعد از پیروزی انقلاب و هم زمان با شروع جنگ تحمیلی او که در سال چهارم دبیرستان مشغول به تحصیل بود دیگر بیش از این نتوانست صبر کند و به خاطرعلاقه شدیدی که به سپاه پاسداران داشت به عضویت سپاه پاسداران شهرضا درآمد و اینجا بود که آهنگ سفر به جبهه کرد.

 برای سفر به کوی جانان با عزمی استوار به اردوی آموزش نظامی رفت و بعد از دیدن آموزش های لازم به جبهه غرب اعزام شد و تا لحظه شهادت مدت دو سال متوالی در جبهه‌ها بود.

 او عاشق شهادت بود. همیشه می‌گفت شهدا عزادار نمی‌خواهند، پیرو می‌خواهند.

سرانجام در تاریخ 1363/04/18بر اثر کمین عوامل ضد انقلاب و مزدوران استکبار جهانی در محور حسن آباد سنندج به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 پیکر پاک این شهید در شهرضا تشییع و در گلزار شهدای شهرضا به خاک سپرده شد. روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

وصیت نامه شهید

 اِنَ اللهَ اشّتَزی مِنَ المومنینَ بِاَنفُسهم وَ اَموالِهم بِاَنَ لهُمُ الجَنَة

به راستی که خداوند از مومنین خریداری کرده است جان ها و مال هایشان را به بهای بهشت .

سلام بر امام زمان (عج )مهدی منتظر، سلام بر نائب او امام خمینی؛ ولایت فقیه این قامت ایستاده که مانند جدش حسین (ع) در برابر ظلم و ستم مستکبران و قدرت های بزرگ  ایستاده و یک قدم به عقب باز نمی‌گردد.

 سلام بر تمام شهیدان گلگون کفن اسلام از هابیل تا کربلای حسینی و تا کربلاهای ایران.

سلام بر امت شهید پرور که با حضور همیشگی خود در همه صحنه‌های حق و باطل اسلام و امام را یاری کرده و حضور محترم خانواده و دوستان و آشنایان و تمامی امت اسلام سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که هیچ از شهادتم ناراحت نباشید بلکه خوشحال باشید که جوان خود را در راه اسلام عزیز فدا نمودید.

 پدر و مادر عزیزم امیدوارم که مرا ببخشید زیرا که شما را بسیار اذیت کردم و وظیفه فرزندی خود را به جا نیاوردم .

 برادران و خواهران عزیز از شما می‌خواهم که مادر را دلداری دهید زیرا که ناراحتی و بی صبری در دامن هر مادری است ولی خوب چه می‌شود کرد باید بگوئید بلاخره خدا امانتش را با سرافرازی پس گرفت .

 انشاءاله شهادت من در فامیل جوششی ایجاد خواهد کرد که بیشتر به فکر آخرت باشند و به آن ها بگوئید که نمی‌خواهد برای من عزاداری کنید بلکه دنبال این باشید که برای چه به جبهه رفتم و برای چه شهید شدم .

بله شهید عزادار نمی‌خواهد پیرو می‌خواهد ، آخر شهادت که مرگ عادی نیست که کسی به خاطر اینکه جانش را از دست داد بگریید ، بلکه زندگی جاوید است که خوشحالی دارد . ما می‌رویم که با خون سرخمان پیروزی همیشگی مستضعفین را در طول تاریخ بشر بیمه کنیم .

از قول من از همه دوستان و آشنایان حلالیت بطلبید و ضمناً اگر جنازه‌ام برنگشت هیچ ناراحت نباشید، هر شب جمعه بر سر قبر شهدای گمنام بروید و برای جمیع شهدای اسلام فاتحه بخوانید. بگذارید پیکر تکه تکه ام در کربلای غرب با بادهایی که بوی رشادت و حماسه آفرینی می‌دهد به دست امام زمان (عج) به خاک سپرده شود زیرا که اصل روح ماست که به معشوق می‌رسد .

توصیه اولی که من دارم این است که مطیع و پیرو امر رهبر کبیر انقلاب باشید چون که ما هرچه داریم و هرچه عزت و شرف پیدا کردیم از وجود رهبرمان است و قدر این رهبر را بدانید.

دومین توصیه من این است که وحدت و همبستگی خود را همیشه حفظ کنید زیرا یکی از بزرگترین عامل های پیروزی ما در گرو همین وحدت است و ترس دشمن همه از این همبستگی‌هاست و همیشه در پی نفاق و شایعه افکندن بین شماست باید آگاه باشید.

 سوم اینکه تا آنجا که می‌توانید در دعای کمیل و توسل و نمازهای جمعه و جماعت شرکت کنید و برای طول عمر امام عزیزمان و تعجیل ظهور مهدی موعود دعا کنید.ضمناً سه سال نماز و روزه برای من انشاء الله به جا خواهید آورد .

خواست و مصلحت خدا هرچه باشد همان است اما من دلم می‌خواست که در بین جمع اولین شهدا باشم ، حال از شما تقاضا دارم که جنازه‌ام را با لباس فرم سپاه و یک آیه از قرآن در قطعه اول شهدا به خاک بسپارید و شب سوم یک دعای توسل و شب جمعه اول هم یک دعای کمیل اگر شد در منزل و اگر نشد در پایگاه شهید طاووسی برایم بگیرید.

همیشه امام و رزمندگان اسلام را دعا کنید و ذکر خدا را فراموش نکنید.

در پایان از همگی شما التماس دعا دارم و می‌خواهم که برای آمرزش و مغفرت من هم دعا کنید .

دعا به رزمندگان اسلام یادتان نرود .

بنده حقیر خدا و مخلص شما احمد حمیدی  

1362/10/29

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang