کد خبر : 133697 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 11 2018 5:42PM - 1397/04/20
2 نفر 0 نفر

قطعی برق در شهرضا برنامه زمانی ندارد؟

سیناخبر- در پی گلایه برخی از شهروندان در خصوص قطعی برق بدون اطلاع قبلی ،"خبرگزاری سیناخبر" به پیگیری این موضوع پرداخت.

قطعی برق در شهرضا برنامه زمانی ندارد؟

به گزارش سیناخبردر پی قطع برق برخی از محله های شهرضا در روزهای اخیر و گلایه ها واعتراضات مردمی درباره مشخص نبودن زمان قطع برق مناطق مختلف به صورت رسمی و شفاف، خبرنگار سینا خبر اقدام به پیگیری این موضوع کرده است.

در پی تماس با رییس امور برق شهرضا در خصوص این که چرا برنامه مشخص و شفافی از سوی متولیان به مردم ارائه نشده است ، موضوع به مدیر روابط عمومی اداره توزیع برق استان اصفهان ارجاع داده شد.

مدیر روابط عمومی اداره توزیع برق استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگارسیناخبردررابطه با این که چرا یک برنامه زمان بندی دقیق و آسان فهم به مردم ارائه نشده است گفت: برنامه زمان بندی در سایت شرکت توزیع برق استان وجود داشته و این برنامه زمان های احتمالی قطع برق استان را نشان می دهد.

امیر رمضانی افزود: دفعات و ساعات قطع برق به میزان گرمی هوا و مدیریت مصرف توسط مردم بستگی داشته و میزان خاموشی هایی که در هفته های گذشته به شهرضا داده ایم بیشتر ازبرنامه نبوده ودر برخی مواردکمتر هم بوده است.

رمضانی تصریح کرد: تقسیم بندی مناطق شهر به صورت کوچه به کوچه کارسختی است ودر برنامه زمان بندی این کار به صورت منطقه به منطقه انجام شده است واگرمشترکی نتواند آدرس محل سکونت خویش را دراین جدول بیابد باید با اداره برق شهرستان شهرضا تماس بگیرد.

وی اظهارداشت: مردم با بیان منطقه محل زندگی خویش به شماره حوادث شرکت برق می توانند از زمان قطعی برق مطلع شوند.

مدیرروابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان ضمن عذرخواهی ازمردم و تشکر ازصبوری مردم گفت: اگر مردم بین ساعات 12تا16 و20تا23 به میزان 10 درصدمدیریت مصرف برق را داشته باشند خاموشی ها به حداقل خواهدرسید.

وی استفاده ازکولرهای آبی با دورکند درساعت اوج بار، تنظیم ترموستات کولرهای گازی بین 23تا25درجه سانتیگراد، استفاده نکردن هم زمان ازلوازم برقی پرمصرف وکولر و وسایل سرمایشی درساعات اوج بار و انتقال استفاده ازاین وسایل به روزهای تعطیل یا ساعات غیرپیک و خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی روز را از بهترین راهکارهای رسیدن به صرفه جویی 10درصدی دانست.

در ادامه پیگیری تماسی با روابط عمومی شرکت برق شهرضا داشتیم که از طرف روابط عمومی امور برق شهرضا اعلام شد که مردم می توانند با تماس با شماره 121 حوادث برق از شماره گروه و منطقه خویش آگاه شوند.

حال سوال این است که آیا امکان تماس همه افراد با شرکت برق و پاسخگویی تلفنی حوادث برق به تمامی شهروندان وجود دارد؟

آیا شماره حوادث برق و مشغول بودن  این شماره برای پاسخگویی به نحوه قطعی برق شهرستان مشکلی در سرعت عمل این عزیزان در حوادث احتمالی برق با توجه به گرمای هوا ایجاد نمی کند؟

آیا این امکان وجود دارد که همه روزه برای قطعی های احتمالی شهروندان با حوادث برق تماس بگیرند؟

مدیریت جهت صرفه جویی و یا جلوگیری از ضرر و زیان قطعی های احتمالی برخی مشاغل مانند بستنی فروشی ها ، قصابی ها ، لبنیاتی ها و ..... بستگی به آگاهی از زمان دقیق قطع برق دارد.

پیشنهاد می شود برنامه زمان بندی دقیق ، شفاف و ساده ای برای خاموشی ها دراختیارمردم قرار گیرد .

"خبرگزاری سیناخبر" آماده دریافت و انتشار نقطه نظرات شهروندان محترم و پاسخ مسئولان امور برق در این زمینه است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang