کد خبر : 134014 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 17 2018 1:45PM - 1397/05/26
0 نفر 0 نفر

مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت شهرضا:

وضعیت آب آشامیدنی اتباع خارجی ساکن در شهرضا نامطلوب است

سیناخبر- مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت شهرستان شهرضا گفت: درحال حاضر تعدادی از افاغنه ساکن در شهرستان در کوره های آجر پزی زندگی کرده که آب آشامیدنی آنها از طریق تانکر تامین می شود.

وضعیت آب آشامیدنی اتباع خارجی ساکن در شهرضا نامطلوب است

به گزارش روز جمعه سیناخبر زهره رحیمی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرضا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: برخی از منبع های آب آشامیدنی در محل سکونت اتباع، سیمانی بوده که توصیه های لازم درخصوص جایگزین نمودن تانکر های استاندارد به جای منبع سیمانی به کارفرما شده است.

رحیمی و تصریح کرد: درخصوص کلر سنجی و شستشوی منظم منبع های آب نیز آموزش های لازم ارائه شده است.

وی افزود: وضعیت دفع زباله، فاضلاب و سرویس های بهداشتی افاغنه ساکن در شهرضا نیز بسیار نامطلوب است.

مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت شهرضا از برگزاری جلسات آموزشی، با موضوع بیماریهای واگیر، متناسب با فصل در طول سال جهت افاغنه ساکن روستای مهیار خبر داد و اظهار داشت: بیماریابی بیماریهای التور، مالاریا و سل نیز در جمعیت افاغنه شهر و روستا توسط مراقبین سلامت و بهورزان انجام می شود.

رحیمی بیان کرد: در شهرستان شهرضا علاوه بر سکونتگاههای افاغنه در کوره های آجرپزی منطقه مهیار، جمعیتی نیز در سطح شهر در شرایط بد بهداشتی زندگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه این جمعیت در سطح شهر به صورت متمرکز در یک مکان هستند ادامه داد: احتمال شیوع بیماریهای واگیر و انتشار آن در بین مردم بسیار زیاد است.

مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت شهرضا گفت: می طلبد تا کارفرمایان، آب آشامیدنی سالم از طریق تانکرهای استاندارد و سرویس های بهداشتی را در محل کار و زندگی این افراد فراهم کنند.

رحیمی خاطر نشان کرد: کارشناسان مرکز بهداشت به طور مرتب به این مناطق مراجعه کرده و علاوه بر بررسی شرایط زندگی این سکونتگاه ها، مشاوره ها و خدمات بهداشتی و درمانی لازم را ارائه می کنند.

وی اظهار داشت: پنج بیماری مهم واگیردار سرخک، فلج اطفال، سل ، وبا و مالاریا به دلیل ترددهای اتباع خارجی، دوباره در حال شیوع بوده که می طلبد تا چاره ای برای این امر اندیشیده شود.

فرماندار شهرضا گفت: سلامت جامعه یکی از ابعاد امنیت بوده و در صورت وجود جامعه ای سالم، می توان امنیت آن را همه جانبه تلقی کرد.

علی اصغر رفیعی نژاد تصریح کرد: با همت و تخصص و تلاش نیروهای شهرستان، این وضعیت امینت از شرایط مطلوبی برخوردار است.

رفیعی نژاد افزود: می طلبد تا واگذاری میدان عرضه دام و کشتارگاه با جدیت پیگیری شده و موقعیت خطرزای آن منطقه، از نظر بهداشتی پاک سازی شود.

وی بیان کرد: در این راستا و در صورت نیاز، برای ارائه مجوز ها یا دیگر اقدامات لازم، نرم خویی و سهولت های لازم برای متقاضیان ایجاد شود.

فرماندار شهرضا در خصوص تخلیه غیرمجاز نخاله های ساختمانی در اطراف شهر افزود: اگر شخص سودجو و ناصالحی برای منافع خود سلامت مردم را به خطر اندازد نباید هیچ گونه ترحمی در برخورد با او به کار گرفته شود.

رفیعی نژاد اظهار داشت: می طلبد تا تمام اعضای کارگروه امنیت غذایی از هیچ تلاشی برای مبارزه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان دریغ نکنند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang