کد خبر : 186857 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 12 2019 11:31AM - 1398/09/21
1 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا گفت:

توسعه فعالیت فرهنگی هنری مساجد ضروری است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: مساجد مجموعه های فرهنگی هر محله هستند.

توسعه فعالیت فرهنگی هنری مساجد ضروری است

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید نعمت الله صالح در مسجد و حسینه سالار شهیدان در بین مردم و جوانان گفت: فعالیت و کار فرهنگی با محوریت مسجد همیشه موفقیت به همراه داشته و توانسته در جذب نوجوانان و جوانان به خوبی عمل کند.

وی بهترين فضا براي فعاليت فرهنگي را مسجد دانست و گفت: جذب جوانان به مساجد با اجرای برنامه های فرهنگی جذاب امکان پذیر است.

امام جمعه شهرضا گفت: آموزش مفاهیم دینی و قرآنی به نسل جوان از طریق رشته های هنری بسیار تاثیر گذار است و مورد سفارش رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی نیز می باشد.

حجت الاسلام صالح مسجد محوری را راه مقابله با توطئه های دشمنان دانست و گفت: امروز دشمن دارد جوانان ما را از مسجد دور می کند.

امام جمعه شهرضا گفت: نعمت ولایت یکی از بالاترین نعمت‌های الهی به کشورمان است باید قدر دان این نعمت باشیم.

حجت الاسلام صالح گفت: امروز اگر اربعینی هست به برکت خون شهدا است شکوه و عظمت پیاده روی اربعین زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) است.

وی با اشاره به این که امتحان الهی برای همه ما است و باید همه سربلند بیرون بیاییم گفت: شهید حججی یکی از جوانان است که بعد از انقلاب و جنگ به دنیا آمد ولی آلوده به مفاسد دنیوی نگردید و پاک زندگی کرد و با شهادت از دنیا رفت.

امام جمعه شهرضا گفت : فرزندان را خوب تربیت کنید تا امام زمان (عج) از ما خوشنود باشد.

وی آشنایی فرزندان با مساجد را از وظایف والدین دانست و گفت: خانواده ها زمينه آشنايي فرزندان خود  با مفاهيم قرآني را فراهم كنند.

امام جمعه شهرضا گفت: پدر و مادرها باید به تدین فرندان توجه کنند جوانی که دیندار باشد به فساد کشیده نمی شود

حجت الاسلام صالح با بیان این که در بهترین دوران شیعه بعد از 4 سال امیرالمونین داریم زندگی می کنیم گفت: شهدا برای احیا دین خونشان ریخته شد ما باید پاسخگو باشیم.

از 40 نفر از جوانان فعال مسجد و حسینه سالار شهیدان و خیران که در راستای اجرای برنامه در این مسجد کمک کردند توسط امام جمعه شهرضا تجلیل شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang