کد خبر : 197211 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 13 2020 10:30AM - 1398/11/24
0 نفر 0 نفر

کمبود زیرساخت‌های گردشگری در سمیرم

سیناخبر - فرماندار شهرستان سمیرم گفت: گردشگری می‌تواند به اقتصاد مردم روستا کمک زیادی کند و با وجود خانه‌های بوم‌گردی در روستای خفر و جذب گردشگران، اما زیرساخت‌های گردشگری در این روستا ضعیف است.

کمبود زیرساخت‌های گردشگری در سمیرم

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر محمدرضا عسگریان اظهار داشت: روستای خفر یکی از روستاهای هدف گردشگری سمیرم است و مسیر صعود به قلل مرتفع دنا از این روستا می‌گذرد که هرساله شاهد حضور گردشگران زیادی به این روستا هستیم که طی چند سال گذشته جاده روستا دچار فرسایش شده است و نیاز به بازسازی دارد.

فرماندار شهرستان سمیرم افزود: بیست میلیارد ریال اعتبار به آسفالت جاده روستای خفر تخصیص داده‌ شده که به علت بدی آب‌وهوا امکان اجرای پروژه در حال حاضر نیست ولی به‌محض گرمی هوا مسافت پنج کیلومتری روستای خاک دانه تا خفر آسفالت خواهد شد.

وی بیان کرد: با احداث جاده روستای خفر به دشتبال اجرای خط انتقال گاز به این روستاها از مسیر جاده دشتبال امکان‌پذیر است که مطالعات این طرح تهیه‌ شده و به‌زودی توسط شرکت گاز اجرا خواهد شد.

عسگریان اظهار کرد: گردشگری می‌تواند به اقتصاد مردم روستا کمک زیادی کند و با وجود خانه‌های بوم‌گردی در روستای خفر و جذب گردشگران، اما زیرساخت‌های گردشگری در این روستا ضعیف است.

روستای خفر با 450 خانوار در زمستان دارای هزار نفر جمعیت ولی در تابستان جمعیت این روستا تا دو هزار نفر می‌رسد و در فاصله 65 کیلومتری جنوب سمیرم در بخش پادنا سفلا واقع‌شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang