کد خبر : 197382 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 24 2020 2:31AM - 1399/01/05
0 نفر 0 نفر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا

خانه‌های قرآنی در نوروز نورانی می‌شوند

سیناخبر - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: خانه‌های قرآنی در نوروز امسال نورانی می‌شوند.

خانه‌های قرآنی در نوروز نورانی می‌شوند

سعید طبیبیان  از اجرای طرح «خانه‌های نورانی» در فضای مجازی خبر داد و گفت: این طرح بر اساس روایت رسول خدا (ص) نامگذاری شده که فرمود خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

وی تصریح کرد: طرح قرآنی خانه های نورانی معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا با اجرای طرح خانه های نورانی  قصد دارد هم فعالیت های موسسات قرآنی که به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده اند را به صورت مجازی دنبال کند و هم نسبت به غنی سازی معنوی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با محوریت خانواده اقدام نماید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت:لذا این طرح را از اول فروردین ماه تا ۳۰ ام فروردین ماه در بستر شبکه مجازی در پیام رسان بله به آدرس     https://ble.im/khanehaye_noraniواینستاگرام به آدرس instagram.com/khanehaye_norani در قالب برنامه های مسابقه معارفی ،تلاوت بر خط قاریان بین المللی،آموزش های مجازی،سرگرمی های مرتبط و..... انجام دهد.

طبیبیان گفت:  امروز تمام فعالیت های مردم تقریبا در گوشی های تلفن همراه دنبال می شود و بسیاری از افراد در طول شبانه روز با تلفن همراه، علاقه های خود را دنبال می کنند. ما نیز به عنوان متولی در حوزه فرهنگ و فعالیت های قرآنی و دینی به ویژه با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب برای فعالیت در فضای مجازی، وظیفه داریم که در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشیم

وی تصریح کرد:   از علاقمندان دعوت میکنیم با مراجعه به آدرس ذکر شده از این برنامه ها استفاده کرده و به نشاط خانواده در عید نوروز امسال که می بایست در خانه بمانیم تا زنجیره بیماری را قطع کنیم کمک کرده باشیم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang