کد خبر : 208143 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 20 2020 7:51PM - 1399/06/30
0 نفر 0 نفر

شهردار شهرضا گفت:

پویش تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت در شهرضا راه اندازی شود

سیناخبر _ شهردار شهرضا گفت: پویش تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت در شهرضا راه اندازی شود.

پویش تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت در شهرضا راه اندازی شود

به گزارش سیناخبر، حبیب قاسمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در فرمانداری برگزار شد گفت: با شیوع کرونا و ایجاد محدودیت‌های آموزشی بهترین راه، استفاده از آموزش فضای مجازی برای دانش آموزان است.

وی با بیان این که دانش آموزانی که به دلیل نداشتن دستگاه هوشمند و عدم دسترسی به گوشی و تبلت امکان استفاده از آموزش های مجازی را نداشتند گفت: با  یک تبلت می توان آموزش با کیفیت را در اختیار یک دانش آموز محروم قرار دهیم.

شهردار شهرضا گفت: همه ما باید بکوشیم تا کاهش شکاف فاصله برخوداری از فضای مجازی با ابزار و وسایل هوشمند را ایجاد کنیم.

قاسمی با بیان این که با هر تبلت می توانیم یک مدرسه برای دانش آموزان بسازیم گفت: تعداد دانش آموزانی که عضو شبکه شاد نیستند و از بین آن ها آن دسته که عدم دسترسی به ابزار هوشمند و امکان استفاده از فضای فناوری را برای تداوم جریان آموزش دارند باید ابزار را فراهم کنیم.

وی با بیان این که در عین حال کرونا یک تهدید است اما از سوی دیگر فرصت هایی را ایجاد کرده است افزود: همه کسانی که علاقه مندند در امر ادامه تحصیل دانش اموزان مساعدت داشته باشند می توانند با صرف هزینه های بسیار کمتر از ساخت یک مدرسه، با خرید یک تبلت به نوعی مدرسه را در دست دانش آموز بگذارند.

شهردار شهرضا گفت:  این نگرانی جدی وجود دارد که اگر این اتفاق نیفتد ممکن است تعدادی از دانش آموزان که به این امکانات دسترسی ندارند و محروم هستند به جمعیت بازماندگان از تحصیل افزوده شوند که این ها عمدتا از خانواده های نیازمند هستند و امید است دستگاه ها و سازمان ها با احساس مسئولیت اجتماعی در رابطه با این امر مشارکت داشته باشند.

قاسمی با بیان این که در شهرضا حدود 700 دانش آموز نیازمند به گوشی هوشمند برای آموزش مجازی هستند افزود: حداقل اعتبار موجود نیاز برای این مهم معادل دو میلیارد تومان می باشد.

وی با بیان این که با رایزنی انجام شده از سوی شورای شهر و شهرداری با بعضی از بانک های شهرستان از جمله آمادگی مدیر بانک ملی امکان تامین اعتبار در قالب وام دو میلیون تومانی با بهره 4 درصدی وجود دارد گفت: از خیران محترم شهر تقاضا نموده در صورت تمایل به تامین از سوی شهرداری معرفی نامه جهت اخذ این تسهیلات برای خرید گوشی هوشمند ارائه می شود.

وی تصریح کرد: لذا کسانی که متقاضی و علاقه مند در پویش مردمی هستند می توانند به شهرداری مراجعه کنند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang