کد خبر : 208147 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 21 2020 9:16AM - 1399/06/31
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید مهدی طاووسی

سیناخبر- شهید مهدی طاووسی فرزند حاج رحمت الله در تاریخ1344/12/05در شهرضا در خانواده‌ای متدین و طرفدار انقلاب اسلامی به دنیا آمد.

شهید مهدی طاووسی

در شش سالگی به مدرسه رفت و از همان اوائل در کلاسهای قرآن و احکام و جلسات مذهبی شرکت فعال داشت.

در تابستان سال 1356 به همراه خانواده به زیارت کربلا نائل شد و قبور مطهر امامان معصوم (ع) در شهرهای نجف و کربلا و کاظمین را زیارت نمود و چون همان موقع امام خمینی در عراق بود به دیدار امام خمینی شتافت و با بعضی از سخنرانی های ایشان آشنا شد.

بعد از آمدن از سفر شعله‌های فروزان انقلاب اسلامی در بعضی شهرهای ایران زبانه می‌کشید و شهید طاووسی با توجه به آشنایی با امام در کلیه صحنه‌های انقلاب حضور داشت و در زمینه چاپ و تکثیر عکس و سخنرانی های امام و شرکت در تظاهرات فعالیت چشمگیری داشت.

 او علاوه بر این به نوشتن شعارها ی انقلابی بر روی دیوار پرداخت و بارها افراد ساواک برای تفتیش او آمده بودند ولی به خاطر کمی سن  شناخته نمی‌شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی در تشکیل پایگاه بسیج مسجد جامع شهرضا سهم به سزایی داشت و به همین جهت پس از شهادت وی این پایگاه به نام شهید طاووسی نامگذاری شد.

با شروع جنگ  برعلیه ایران شهید طاووسی بعد از گذراندن دوران آموزشی رهسپار جبهه‌های نبرد شد و در عملیات شکست حصر آبادان شرکت داشت و در عملیات  ثامن الائمه در تاریخ 1360/07/05 به خیل شهدا پیوست.

وصیت نامه شهید:  وَ اَعِدوا لَهُم مَاستَتَطَعتُم مِن قُوَةً

آنچه در توان دارید بر علیه دشمنان به کارگیرید.

خدا را شکر می‌کنم که توانستم به رهبری خمینی بت شکن خود را با جامعه توحیدی و کشور اسلامی سازش دهم و در جبهه حاضر شوم و برای اسلام عزیز و وطن اسلامی بجنگم  و با جسمم تا آنجا که می‌توانم از اسلام دفاع کنم و با فنا کردن این جسم خاکی دشمن اسلام را رسوا کنم . دراین رابطه مطالبی می‌نویسم.

از پدر و مادر عزیزم می‌خواهم که اگر روزی خبر شهادت فرزندتان را شنیدید به هیچ وجه ناراحتی به خود راه ندهید و به خود ببالید و افتخار کنید که در راه اسلام و قرآن فرزندی را قربانی کردید و تا آخرین لحظه و آخرین نفس از امام خمینی دفاع کنید و دور او را خالی نگذارید.

اطاعت از ولایت فقیه را  رها نکنید و تا توان دارید برای اهداف عالی اسلام کوشش کنید  و این جمله را نیز در نظر داشته باشید که اِنا لِله ِو اِنا اِلَیهِ راجِعونَ : ما از خدائیم و به سوی او باز می‌گردیم.

 پس چه بهتر که این راه را با افتخار برویم و اینکه خون ما از خون دیگر شهیدان که در این راه شهید شدند رنگین تر نیست.

مطلب دیگری که می‌خواهم بنویسم اینست که این جمله حضرت علی(ع) را در نظر داشته باشید که می‌فرماید: عمل ما وقتی صالح است که ایمانمان قوی باشد و ایمان به چهار ستون است : صبر- یقین- عدل- جهاد.

پس تا یقین به مطلبی ندارید عمل و صحبتی راجع به آن مطلب انجام ندهید و چیزی نگوئید.

من تعدای نماز نخوانده دارم و یکروز روزه قضا دارم از شما می‌خواهم برایم انجام دهید . به امید اینکه پرچم اسلام را بر بزرگترین قله‌های جهان قرار دهیم.

مهدی طاووسی

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang