کد خبر : 228665 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 27 2021 11:28AM - 1399/11/08
0 نفر 0 نفر

4 تالار پذیرایی در شهرضا اخطار بهداشتی گرفتند

سیناخبر- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا گفت: با قرار گرفتن شهرستان در وضعیت زرد کرونا و بازگشایی تالارهای پذیرایی، 4 تالار پذیرایی به علت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی اخطار گرفتند.

4 تالار پذیرایی در شهرضا اخطار بهداشتی گرفتند

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبرحجت الله تنهایی در جلسه ستاد کرونا که در فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: در بازرسی های انجام شده از مراسم ها در تالارها، یک نفر صاحب مجلس به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ازدحام بیش از حد مهمانان در تالار، به مراجع قانونی معرفی شد.

تنهایی افزود: آمار ابتلا، بستری و مراجعه سرپایی کرونا کاهش محسوسی داشته اما این وضعیت نباید باعث عادی انگاری شرایط از سوی مردم شود.

وی بیان داشت: در قله موج پاییزی کرونا در آبان ماه بیش از 65 درصد نمونه های غربالگری مثبت بود که در حال حاضر این رقم به 15 درصد کاهش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا گفت: حدود 40 درصد جمعیت شهرستان تاکنون با این ویروس درگیر شده اند و ابتلا به بیماری 6 تا 8 ماه ایمنی نسبی برای افراد ایجاد می کند.

تنهایی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: هنوز عده زیادی از جمعیت شهرستان در معرض خطر ابتلا به بیماری هستند و هر گونه سهل انگاری در رعایت موارد بهداشتی باعث طغیان مجدد بیماری و شروع موج زمستانی می شود.

همچنین در این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهرضا گفت: فقط 20 درصد از دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی از کلاس های حضوری استقبال کرده و 900 دانش آموز در مدارس حضور یافتند.

مصطفی مطهری با اشاره به استقبال 80 درصدی دانش آموزان روستایی از بازگشایی مدارس گفت: با توجه به کم بودن تعداد دانش آموزان در مدارس روستایی، امکان برگزاری حضوری کلاس ها وجود دارد.

از ابتدای اسفند سال گذشته و شیوع کرونا تاکنون 5 هزار و 87 مورد کرونا مثبت در شهرضا شناسایی شده و 390 نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang