کد خبر : 92597 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 14 2018 10:22AM - 1396/11/25
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا:

مسئولان هيئات مذهبي بايد قدر و منزلت خود را بدانند

سیناخبر- امام جمعه شهرضاگفت: مسئولان هيئات مذهبي بايد قدر و منزلت خود را بدانند كه توانسته اند به نام ائمه اطهار و امام حسين(ع) جمعي از پير و جوان را دور خود جمع كنند و براي شكرگزاري اين نعمت، بايد متخلق به اخلاق الهي وبرای ساير افراد الگو باشند.

مسئولان هيئات مذهبي بايد قدر و منزلت خود را بدانند

به گزارش سیناخبر همزمان با ايام شهادت حضرت زهرا(س) گردهمايي مسئولان هيئات مذهبي در شهرضادر مسجد حضرت صديقه طاهره (س) و به ميزباني هيئت امام حسن مجتبي (ع) برپا شدودراین مراسم حجت الاسلام سیف الله يعقوبي با اشاره به اهميت  اخلاق در جامعه افزود: وقتي از علامه طباطبايي سوال شد كه چكيده و خلاصه همه معلومات خود را در يك جمله بيان كند، گفت با مردم مهربان باشيد زيرا خداوند خود را در قران با دو صفت رحمان و رحيم معرفي كرده است.

حجت الاسلام یعقوبی بااشاره به اینکه منشاُ همه خشونتها در طول تاريخ جهل است افزود:  جهل يعني ناداني و نفهميدن مفهوم خداوند و سوء برداشت از مفاهيم قدسي تا جايي كه سياه ترين و دشوارترين خشونتها، خشونت هاي ناشي از انگيزه هاي قدسي و ديني است، يعني به نام دين خدا آدم كشي، سربريدن، اسير كردن و ويران كردن، كه نمونه هاي آنرا در قرون وسطي ديديم و متاسفانه امروز هم در برخي جريانها همچون داعش شاهد آن هستيم.

وی پرورش اخلاق را مقدمه دينداري دانست و گفت: بايد بكوشيم تا اخلاق اسلامي را در جامعه ارتقاء داده و نسل امروز را رحيم و مهربان و بدور از خشونت تربيت كنيم.

امام جمعه شهرضا با اشاره به اينكه نتيجه هيئت داري و نماز جماعت بايد اخلاق باشد افزود: اگر انسان به مسجد و نماز جماعت و هيئت عقيده دارد بايد از غيبت، تهمت و سخنان ناروا دور باشد.

حجت الاسلام يعقوبي تصریح کرد: امروز گرفتاري هاي ما در زمينه اخلاق است و پرونده هاي دادگستري و اختلافات خانوادگي و طلاق، ريشه در نبود اخلاق اسلامي در بين مردم دارد.

وی در بخش ديگري از سخنان خود به سرمايه هاي مادي و معنوي انقلاب و ايران اسلامي اشاره كرد و وجود سرمايه هاي مادي مثل آب، هوا، موقعيت جغرافيايي مناسب، معادن طبيعي و حاصلخيزي زمين، جمعيت جوان، همسايگان همسو و دسترسي به آبهاي بين المللي و جاذبه هاي توريستي را از نعمتهاي خداوند در سرزمين ايران نام برد و افزود: در كنار اين سرمايه هاي مادي، بايد به سرمايه هاي معنوي انقلاب همچون اعتماد ملي، رضايت مندي نسبي مردم ، اعتبار جهاني و خوش بيني به آينده توجه كرد.

امام جمعه شهرضاپيروزي انقلاب اسلامي را نتيجه اعتماد مردم به رهبري امام خميني دانست و گفت: مردم به امام اعتماد كردند و همه با هم يكي شدند تا توانستند بر رژيم طاغوت غلبه كنند و انقلاب اسلامي را به پيروزي برسانند و امروز وظيفه مسئولان است كه اين اعتماد و رضايتمندي را در مردم ايجاد و حفظ كنند.

حجت الاسلام يعقوبي تصريح كرد: زماني كه اعتماد باشد، مشاركت عمومي در مسير توسعه افزايش پيدا مي كنند و افراد بجاي اينكه پول و سرمايه خود را در بانك بگذارند آنرا در مسير توليد و توسعه سرمايه گذاري مي كنند.

وي در ادامه صحبتهاي خود به مشكلات ازدواج جوانان اشاره كرد و گفت: وقتي برتري ارزشهاي اخلاقي بر سرمايه هاي مادي كمرنگ شود، خانواده ها به جاي تكيه بر اخلاق و دينداري، به سراغ مهريه هاي سنگين و قباله هاي آنچناني مي روند و اين موضوع مشكلاتي را در جامعه ايجاد مي كند كه امروزه شاهد آن هستيم.

امام جمعه شهرضا مسئولان هيئات مذهبي را به مردم داري و حل مشكلات افراد هيئت توصيه كرد و گفت: ايجاد صندوق هاي كارگشايي و قرض الحسنه مي تواند بسياري از مشكلات اقتصادي افراد هيئت را حل كند و آنها را از مراجعه به بانكها و درخواست وام با بهره هاي سنگين بانكي نجات دهد.

حجت الاسلام يعقوبي خطاب به مسئولان قواي سه گانه مجريه، مقننه و دستگاه قضايي گفت: مردم ولي نعمت ما هستند و بايد به مشكلات معيشتي و اقتصادي آنها توجه و نه با حرف، بلكه در ميدان عمل براي رضايتمندي مردم تلاش كنيم./ روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان اصفهان – مهدی نوروزی

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang