کد خبر : 103092 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 23 2018 9:57AM - 1397/02/03
0 نفر 0 نفر

در کارگاه فرهنگی اساتید واحد شهرضا بیان شد

کاهش گفت و گوی اعضای خانواده به 20 دقیقه در روز به دلیل اعتیاد اینترنتی

سیناخبر- پژوهشگر فضای مجازی گفت: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی باعث کاهش میزان گفتگوی اهالی خانه با یکدیگر به حداقل 20 دقیقه در روز شده است.

کاهش گفت و گوی اعضای خانواده به 20 دقیقه در روز به دلیل اعتیاد اینترنتی

به گزارش سیناخبررامین سنمار در کارگاه فرهنگی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با موضوع آسیب شناسی فضای مجازی گفت: استفاده از فضای مجازی محدود به زمان و مکان خاصی نیست و افراد در هر لحظه از زمان و هر مکانی مانند آسمان ، زمین ، دریا و حتی زیر زمین امکان دسترسی به این تکنولوژی را دارند لذا بر اساس آمار اعلام شده 420 میلیون نفر معتاد اینترنتی در جهان داریم.

رئیس مرکز آسیب شناسی فضای تولید و تبادل اطلاعات اصفهان افزود : آمار بالای معتادان اینترنتی سبب شده در بسیاری از کشورها کلینیک های تخصصی ترک اعتیاد اینترنتی تاسیس شود.

وی با اشاره به لزوم تولید محتوای متناسب با فرهنگ ایرانی ، اسلامی اظهار کرد: فقط 12 درصد از کاربران ایرانی تولید محتوای اینترنتی دارند و 59 درصد از کاربران ایرانی به دنبال تفریح در اینترنت هستند.

سنمار بیان کرد: اختلاف دانش رسانه و فضای مجازی در بین نسل ها و خانواده ها باعث شده 40 درصد از والدین استفاده از فناوری های این حوزه را از فرزندان خود بیاموزند.

این کارشناس فضای مجازی تاکید کرد: سالانه بین 400 تا 500 میلیارد دلار خسارت ناشی از حمله هکرها به دولت های جهان وارد می شود.

رامین سنمار با اشاره به لزوم فرهنگ سازی استفاده صحیح از اینترنت در بین خانواده ها و افراد جامعه خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود بین 50 تا 100 هزار فرصت شغلی در سال با استفاده از فضای مجازی در کشور ایجاد شود./ روابط عمومی دانشگاه علیرضا کاویانی

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang