کد خبر : 103321 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 21 2018 2:05PM - 1397/02/31
0 نفر 0 نفر

فرماندار شهرضا:

فقر وبیکاری علت اعتیاد افراد معتاد نیست

سیناخبر- فرماندارشهرستان شهرضا گفت: فقر وبیکاری علت اعتیاد افراد معتاد نبوده و براساس آمار قشر ثروتمند وشاغل جامعه نیز به این معضل اجتماعی مبتلا شده اند.

فقر وبیکاری علت اعتیاد افراد معتاد نیست

به گزارش سیناخبر علی اصغر رفیعی‌نژاد درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان شهرضا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: مواد مخدر صنعتی به سرعت برعملکرد مغز افراد تاثیر گذاشته به طوری که با یک بار مصرف این نوع مواد ، فرد مبتلا به اعتیاد می شود.

رفیعی‌نژاد تصریح کرد: یک فرد معتاد نه تنها خود رابه تنهایی درگیر این بلای خانمان سوز می کند بلکه خانواده و طیف وسیعی از جامعه را درگیر تاثیرات ناشی از اعتیاد به مواد مخدر می کند.

وی افزود: اعتیاد فقط یک بحث امنیتی نبوده بلکه هزینه های اقتصادی زیادی را به جامعه تحمیل می کند.

معاون فرماندار شهرضا بابیان اینکه پیشگیری از اعتیاد مهمتر از درمان است، گفت: باید با آگاهی بخشی دراین خصوص زمینه های خود مراقبتی جوانان و نوجوانان را درآینده فراهم کنیم.

محمد حسین داراب آموزش مهارت‌های زندگی از مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها و مهارت‌های زندگی در دانش‌آموزان پایه هفتم را از اولویت‌های استان دانست و افزود: هم چنین خدمات پیشگیری از اعتیاد در محله‌های پر خطر و محیط‌های صنعتی ازدیگر اولویت ها بوده که می طلبد در این راستا ادارات صنعت، معدن و تجارت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان برنامه ریزی کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا با اشاره به تاکید فرمانده انتظامی شهرستان بر پاکسازی نقاط آسیب پذیر از خرده فروشان مواد مخدرگفت: طی عملیاتی در هفته گذشته برای نخستین بار دو نقطه آسیب پذیر شهر از خرده‌فروشان پاکسازی شد.

سروان احمدی بابیان اینکه اجرای طرح آرامش بهاری ادامه دارد، افزود:  برخورد با عمده‌فروشان یکی از دغدغه‌های شهرستان بوده و باآنان به شدت برخورد قضایی می‌شود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang