کد خبر : 144029 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 20 2018 8:14AM - 1397/05/29
0 نفر 0 نفر

موثرترین راه مبارزه با موادمخدر کاهش تقاضا است

سیناخبر- فرماندارشهرضا گفت: موثرترین راه مبارزه با موادمخدر کاهش تقاضا است.

موثرترین راه مبارزه با موادمخدر کاهش تقاضا است

به گزارش سیناخبر فرماندار شهرضا در جلسه اتاق فکر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر که روز یکشنبه در فرمانداری شهرضا برگزار شد بیان داشت: تا زمانی که تقاضا برای مواد مخدر وجود داشته باشد نمی توان با عرضه آن به طور کامل مبارزه کرد .

علی اصغر رفیعی نژاد تصریح کرد: امروزه مواد مخدر در قالب قرص های لاغری، داروهای انرژی زا و مکمل ورزشی با هدف زیبایی و تناسب اندام به بازار عرضه می شود که بسیار جوان پسند است.

رفیعی نژاد با اشاره به این که روش های سنتی مقابله با سودجویان مواد مخدر کارآیی لازم در جامعه کنونی را ندارد، اظهارداشت: عرضه کنندگان موادمخدر به شکل مدرن و پویا در این عرصه فعالیت می کنند و برای مقابله با آن ها ما نیز باید پویا و به روز باشیم.

وی براستفاده از ظرفیت سمن ها و متخصصان دانشگاهی تاکید کرد و گفت: سمن ها  و سازمان های مردم نهاد جبهه مقدم مبارزه با مواد مخدر هستند و در این زمینه حوزه های علمیه نیز باید به صورت جدی وارد میدان شوند.

فرماندار شهرضا با اشاره به تاثیر گذاربودن برگزاری همایش و نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در سال گذشته اذعان داشت: باید تلاش کنیم تا درنیمه دوم سال جاری کارگروه های مختلف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در محله های آسیب پذیر متمرکز و اقدامات به صورت ریشه ای و اساسی در این محله ها دنبال شود.

رفیعی نژاد  از اداره آموزش و پرورش و اداره ورزش وجوانان خواست تا برای برگزاری برنامه های ورزشی در این محله ها با یکدیگر مشارکت داشته باشند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang