کد خبر : 144502 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 23 2018 9:52AM - 1397/08/01
0 نفر 0 نفر

رزمایش پدافند شیمیایی در شهرضا برگزارمی شود

سیناخبر- معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا گفت: رزمایش پدافند شیمیایی در شهرضا برگزارمی شود.

رزمایش پدافند شیمیایی در شهرضا برگزارمی شود

به گزارش روز سه شنبه سیناخبرمحمدرضا انصاریپور در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان که در فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهارداشت: هر ساله 8 تا 14 آبان ماه هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده و شعار امسال " پدافند غیرعامل، بازدارندگی در سایه حماسه حسینی" است.

انصاریپور بیان داشت: برای بزرگداشت این هفته برنامه هایی از قبیل نواختن زنگ پدافند غیرعامل در یکی از مدارس شهرضا، پیاده روی صبحگاهی، برگزاری یادواره شهدا و اجرای رزمایش پدافند شیمیایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به لزوم آمادگی شهرستان در برابرحوادث شیمیایی و هسته ای گفت: وجود 5 شهرک شیمیایی در سطح استان لزوم ایجاد و تجهیز یک مرکز تخصصی برای درمان مسمومان و مصدومان حوادث شیمیایی را بیشتر می کند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا افزود: بیمارستان فارابی اصفهان برای این منظور تجهیز شده و آمادگی ارائه خدمات تخصصی به مصدومان حوادث شیمیایی را دارد.

همچنین در ادامه این جلسه رییس شورای پدافند غیرعامل شهرستان گفت: شهرضا دارای سرمایه های ملی چون شهرک صنعتی رازی  است که وجود آنها همان طور که کمک شایانی به اقتصاد منطقه و کشور می کند، می تواند زمینه بروز حوادث را هم فراهم کند.

علی اصغر رفیعی نژاد تصریح کرد: ادارات شهرستان باید به حدی از خوداتکایی و توان مدیریتی دست یابند که در صورت بروز حوادثی با منشا غیر طبیعی و انسانی مانند حادثه تروریستی اهواز اداره امور شهرستان مختل نشود.

رفیعی نژاد افزود: همیشه پیشگیری و اقدامات بازدارنده موثرتر از مقابله با حوادث است و اجرای مانور در شناختن نقاط ضعف و برطرف کردن آن ها کمک شایانی خواهد داشت.

در ادامه رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا پیشنهاد داد که ساختمان درمانگاه شهرک رازی به یک مرکز پیش بیمارستانی خدمات رسانی به مسمومان شیمیایی تبدیل شود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang