کد خبر : 144503 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 23 2018 12:07PM - 1397/08/01
0 نفر 0 نفر

امسال 1400 فرصت شغلی در شهرضا ایجاد شد

سیناخبر- رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرضا گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون، 1400 فرصت شغلی در شهرضا در سامانه کارا ثبت شد.

امسال 1400 فرصت شغلی در شهرضا ایجاد شد

به گزارش روز سه شنبه سیناخبرمصطفی اباذری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در فرمانداری شهرضا برگزار شد، بیان داشت: از ابتدای سال جاری از مجموع 3107 فرصت شغلی پیش بینی شده برای ادارات شهرستان 1401 مورد تحقق یافته که بنیاد مسکن، اداره میراث فرهنگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این راستا عملکرد بسیار خوبی داشته اند.

اباذری با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و حفظ مشاغل موجود از اولویت های اصلی دولت است اظهارداشت: تفاهم نامه ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای اشتغال جامعه ایثارگری شامل ایثارگران، جانبازان، آزادگان و فرزندان آن ها و فرزندان شهدا منعقد شده است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه کارفرمایان متعهد از مشوق های بیمه ای و مالیاتی برخوردار می شوند.

رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرضا مشوق های این طرح را، پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت 5سال به میزان 100 درصد حق بیمه برای جانبازان و ایثارگران و فرزندان شاهد و 50 درصد برای فرزندان ایثارگران و جانبازان وآزادگان، کاهش مالیات کارفرمایان به مدت 5سال و به میزان 150 درصد حقوق پرداختی، پرداخت حقوق و دستمزد فرد استخدامی به مدت 5سال و پرداخت تسهیلات به ازای هر فرد استخدامی به میزان 20 تا 30 میلیون تومان برشمرد.

اباذری با اشاره به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در راستای اشتغال دانشگاهیان افزود: افرادی که سه ماه از فارغ التحصیلی ایشان و یا سه ماه از ثبت نامشان در سامانه کارورزی گذشته باشد مشمول این طرح می شوند.

وی حداکثر سن برای استفاده از این طرح برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی را 25سال، کارشناسی ارشد28 سال و دکترا 32 سال عنوان کرد و اظهارداشت: کارگاه هایی که مجوز فعالیت و کد کارگاهی و حد اقل دو نفر نیروی کار داشته باشند می توانند اقدام به استخدام نیروی کارورزی کنند.

وی افزود: کارگاه ها می توانند به ازای هر 2 نفر نیروی کار یک نیروی کارورز طرح تشویقی به خدمت بگیرند و سهمیه شهرستانی این طرح  319 نفر است.

رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرضا گفت: در بخش کارورزی امسال 159 نفر سهمیه به شهرستان اختصاص یافت که اعتبارات آن سال گذشته دریافت شده است.

اباذری گفت: اعتبارات تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی امسال 14 هزار میلیون ریال است که در مرحله اول 3 هزار و 500 میلیون ریال توسط بانک مسکن توزیع شد ودر مرحله دوم 10 هزار و  500میلیون ریال توسط بانک توسعه تعاون توزیع خواهدشد.

وی اظهارداشت: در بخش اشتغال فراگیر بانک های عامل 37 طرح را پذیرش کرده و از مجموع 55 میلیارد تومان اعتبار این طرح،  38 میلیارد تومان در چرخه بانکی به گردش در آمده است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang