کد خبر : 144702 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 21 2018 11:11AM - 1397/08/30
0 نفر 0 نفر

طلاب و روحانیون شهرضا در حمایت از مردم مظلوم یمن تجمع کردند

سیناخبر- طلاب و روحانیون شهرضا در حمایت از مردم مظلوم یمن در مدرسه علمیه مدینه العلم شهرضا تجمع کردند.

طلاب و روحانیون شهرضا در حمایت از مردم مظلوم یمن تجمع کردند

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبر نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف در این مراسم گفت: مردم یمن دوستدار پیامبرگرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) هستند به طوری که دربین یاران پیامبر(ص) و امام حسین(ع) یمنی های زیادی وجود داشتند.

حجت الاسلام محسن طالبپور اظهارداشت: در حال حاضر از 28میلیون جمعیت کشور یمن 2درصد شیعه هستند.

حجت الاسلام طالبپور تصریح کرد: یمن منابع انرژی بسیاری دارد ولی فقیرترین کشور عربی است.

وی گفت: عربستان سعودی از سال 1340 هجری شمسی به این کشور نفوذ کردتا یمن را تحت سیطره خود در بیاورد.

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف بیان داشت: هدف عربستان از زیر سلطه داشتن یمن

 تبدیل باب المندب به دروازه صدور نفت به کشورهای اروپایی و آمریکاست تا از مسیر تنگه هرمز که تحت کنترل ایران است بی نیاز شود.

حجت الاسلام طالبپور گفت: مردم یمن مردمی انقلابی با روحیه ظلم ستیزی هستند و با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به انقلاب علاقه زیادی نشان داده و خود نیز حدود 10 سال پیش دست به انقلاب زدند.

وی افزود: در هنگام ظهور امام زمان(عج) هم سپاه یمانی برمی خیزند و مقابل سپاه سفیانی می ایستند و بیشترین یاران امام از یمنی ها و ایرانی ها هستند.

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف اظهارداشت: مسئله یمن فراتر از دعوای عربستان و یمنی هاست. طرح ساخت پل ارتباطی بین کشور جیبوتی و عربستان برای گسترش تفکر صهیونیستی و در آوردن جهان زیر سلطه یهود طرحی است که طی 4 سال گذشته یمنی ها مقابل اجرای آن ایستاده اند.

حجت الاسلام طالبپور بیان داشت: انصارالله، رزمندگان یمنی هستند که با کمترین خوراک و امکانات در مقابل عربستان ایستاده و با وجود نبود امنیت، غذای کافی، بهداشت ودرمان مناسب و شیوع بیماری وبا دست از مبارزه برنداشته اند.

وی افزود: وجود مشکلات اقتصادی در زندگی مردم بر کسی پوشیده نیست اما باید هر کس در حد توان خود به یمنی ها کمک کند.

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف با اشاره به کمک های مردمی در حادثه زلزله کرمانشاه و حمایت از برگزاری برنامه پیاده روی اربعین گفت: مردم ما همواره مدافع دین و ارزشهای دینی  بوده و در این راه از هیچ کمکی دریغ نمی کنند و در حال حاضربایدآن ها را برای کمک به مردم یمن  تشویق کرد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang