کد خبر : 144704 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 21 2018 2:09PM - 1397/08/30
0 نفر 0 نفر

فرماندار شهرستان شهرضا گفت:

رشد مطالعه از شاخص های مهم توسعه فرهنگی جامعه است

سیناخبر - فرماندار شهرستان شهرضا گفت: رشد مطالعه از شاخص های مهم توسعه فرهنگی جامعه است.

رشد مطالعه از شاخص های مهم توسعه فرهنگی جامعه است

علی اصغر رفیعی نژاد در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر از شاخص‌های مهم توسعه‌ یافتگی هر جامعه را سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی دانست و گفت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان و مردم است.

وی تصریح کرد: یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی، اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، به ویژه در بین جوانان و نوجوانان است.

رفیعی نژاد گفت: کتابخوانی از جمله عوامل پیشرفت هر منطقه بوده که سبب ثبات و استواری فرهنگی می شود و جایگاه شهرستان را در عرصه کشوری و بین المللی ارتقا می بخشد.

وی گفت: کتاب، معیار سنجشی برای میزان دانش و معرفت انسان ها است و نقش مهمی در راه شکوفایی و بالندگی افراد و جوامع دارد به همین سبب فرهنگ استفاده از آن باید در شهرستان شهرضا ترویج پیدا کند تا بتوان با گسترش نظام دانایی افراد، گام های اساسی در راه پیشرفت برداشت.

فرماندار با بیان این که توسعه فرهنگی و صنعتی با میزان کتابخوانی جامعه نسبت مستقیم دارد گفت: امروزه میزان گرایش به مطالعه از شاخصه های توسعه به شمار می‌رود، بررسی‌ها نشان می‌دهد سرانه مطالعه وضعیت مطلوبی ندارد و مردم از خرید و مطالعه کتاب استقبال نمی کنند.

رفیعی نژاد گفت:  برای رفع موانع و ایجاد بستر لازم به منظور گسترش فرهنگ مطالعه، نهادهای مختلف از جمله خانواده، مدرسه ها و نظام آموزشی، کتابداران و رسانه های گروهی و ناشران باید همگی به طرف مشخصی حرکت کنند.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از مهم ترین وظیفه هایی است که نهادهای آموزشی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

فرماندار شهرضا اهدای بیش از شش هزار جلد کتاب از سوی مردم این شهرستان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: هفت هزار و ۲۶۶ نفر از مردم این شهرستان در کتابخانه‌های نهادی و مشارکتی عضو هستند.

رفیعی نژاد گفت: وجود تعداد ۴۷۷ عنوان کتاب از ۳۰۷ نویسندگان شهرضایی در  گنجینه این شهرستان نشان از پتانسیل و استعداد بالای نوسیندگی در شهرضا است که باید روز به روز در راستای بیشتر شدن آن تلاش شود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang