کد خبر : 186861 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Dec 13 2019 3:57PM - 1398/09/22
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا:

خدا محوری اولین خصوصیت مدیر در جامعه اسلامی است

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: اولین خصوصیت برای یک مدیر در جامعه اسلامی خدا محوری است

خدا محوری اولین خصوصیت مدیر در جامعه اسلامی است

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید نعمت الله صالح در نماز جمعه این هفته شهرضا گفت: تقوا اقسامی دارد اما سخت ترین و پیچیده ترین آن تقوای سیاسی است.

وی تصریح کرد: سیاست یعنی مدیریت اجتماعی و برنامه ریزی برای زندگی بهتر اجتماع است.

امام جمعه شهرضا سیاست را هنر مدیریت و برنامه ریزی دانست و افزود: سیاست یعنی مدیران بتوانند از فرصت ها بیشترین بهره را برای خدمت رسانی به مردم انجام دهند.

حجت الاسلام صالح از نظر روایات و قرآن سیاست را آمیخته با زندگی دانست و گفت: نمی شود یک انسان مومن و مسلمان  باشد اما از سیاست دور باشد.

وی با بیان این که شهید مدرس گفت سیاست عین دیانت ما است افزود: ما در قرآن لفظی به نام سیاست نداریم اما وقتی آیات قرآن را تدبر می کنیم بسیاری از آیات قرآن در رابطه با حاکمیت و مدیریت است  و آن آیات سیاسی قرآن است.

امام جمعه شهرضا گفت: تدبر در آیات نورانی قرآن نشان می دهد به مسایل اجتماعی و سیاسی اهمیت زیادی داده شده و جایگاه بالایی دارد.

حجت الاسلام صالح گفت: خداوند حضرت یوسف را به عنوان یک مدیر شایسته که وارد حکومت شد و مدیریت را در شرایط سخت در دست گرفت و موفق شد مردم را از قحطی نجات دهد.

وی با اشاره به این که انسان می تواند پاک باشد، پست و مقام ریاست بگیرد و آلوده نشود گفت: حضرت یوسف یک الگو برای مدیریت سالم است که همواره به یاد خدا بود .

امام جمعه شهرضا گفت: قرآن ارزش تلقی می کند که کسی در زمانی بتواند مقامی بگیرد و به مردم خدمت کند.

حجت الاسلام صالح گفت: متاسفانه بعضی افراد فکر می کنند مدیریت و منصب با معنویت سازگار نیست یوسف الگوی یک مدیر بود که با خدا بود.

وی گفت: انسان وارد سیاست شود و خدا را در نظر داشته باشد این بالاترین ارزش است.

امام جمعه شهرضا تمام پیامبران را اهل سیاست دانست و گفت: سیاست متن دین ما است سیاست آیات قرآن ما است تقوا در مسایل سیاسی برای ما اصل است.

حجت الاسلام صالح  گفت: یک مدیر در جامعه اسلامی باید دست ،زبان و قلبش برای خدا کار کند .

وی وحدت حوزه و دانشگاه را از ابتکارات امام خمینی (ره) دانست و گفت: شهید مفتح در راستای وحدت دانشگاه و حوزه تلاش بسیاری کرد.

امام جمعه گفت: گام دوم انقلاب بهترین نقشه راه ما است.

حجت الاسلام صالح  ثبت نام 16 هزار نفر در انتخابات مجلس خبر داد و گفت: برای هر صندلی مجلس 55 نفر ثبت نام کرده اند.

وی انتخابات مجلس را بسیار سرنوشت ساز و قوه مقننه را از جایگاه بالایی در بین قوا دانست و گفت: مجلس با وضع قوانین باید برای رفاه مردم قدم بردارد زیرا مجلس در راس امور است.

امام جمعه هیات اجرایی و نظارت را  به رعایت قانون توصیه کرد و گفت: مراعات قانون برای همه واجب است.

حجت الاسلام صالح   گفت: هیات اجرایی و نظارت هم به این نکته توجه کنند که مسولیت بزرگی بر دوش آن ها است انسان مواظب باشد چون در پیشگاه خدا باید جوابگو باشد سهل انگاری و بی قانونی هرگز قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: مراقب بازار شایعه باشید، مردم حواستان جمع باشد و بدانید امام جمعه به هیچ شخصی نظر خاصی ندارد اگر گفتند نظر امام جمعه با فلانی است صد در صد دروغ است من نظرم را به کسی اعلام نخواهم کرد.


ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang