کد خبر : 197386 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 26 2020 12:29PM - 1399/01/07
0 نفر 0 نفر

امکان تردد کامیون های حامل کلنی زنبورعسل در ایام نوروز فراهم شد

سیناخبر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: به منظور پیشگیری از بروز خسارت به زنبورداران، به همت معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و با پیگیری ها و مکاتبات لازم با ارگان های مربوطه (اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای، پلیس راه و...) امکان بازگشت زنبورداران مهاجر به داخل استان در ایام تعطیلات نوروزنیز فراهم شده و به بهره برداران این بخش اطلاع رسانی شد.

امکان تردد کامیون های حامل کلنی زنبورعسل در ایام نوروز فراهم شد

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر رضا باقری افزود: نظربه سابقه بروز بیماری های اپیدمی در سال های گذشته و با توجه به اینکه تنها و تنها راه جبران خسارات احتمالی به دامداران بیمه نمودن دام های خود می باشد ضرورت انجام این مهم در مکاتبات متناوب به دامداران اعلام شده است.

باقری تصریح کرد: با فرارسیدن فصل بهار و شروع فعالیت پشه های ناقل و احتمال بروز بیماری لمپی اسکین در گاوداری ها با هدف پیشگیری از بروز بیماری با رعایت اصول قرنطینه در این خصوص به دامداران دارای دام سنگین هشدار داده شد.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در بعضی از واحد های دامداری استان هشدارهای لازم جهت افزایش مراقبت و پیشگیری، شناسایی علائم بیماری و شیوه های مقابله در صورت بروز از طرق مختلف (ارسال پیامک، تشکل ها،دهیاری ها و مراجعات حضوری) به بهره برداران اطلاع رسانی شد.

منبع: روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang