کد خبر : 197429 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 7 2020 11:49AM - 1399/01/19
0 نفر 0 نفر

با کمترین هزینه دندان‌هایی از الماس داشته باشید/دندان هایتان را در خانه جرم گیری کنید

سیناخبر- داشتن دندان سفید آرزوی هر فردی است، برای سفید کردن دندان روش‌های خانگی وجود دارد که با هزینه بسیار کم می‌توانید دندان‌های سفید داشته باشید.

با کمترین هزینه دندان‌هایی از الماس داشته باشید/دندان هایتان را در خانه جرم گیری کنید

به گزارش سیناخبر داشتن دندان سفید آرزوی هر فردی است و قطعاً شما هم دوست ندارید که دندان‌های زرد داشته باشید. برای سفید کردن دندان روش‌های خانگی وجود دارد که با هزینه بسیار کم می‌توانید دندان‌های سفید داشته باشید.

 در ادامه این مطلب راهکار‌هایی مناسب و ارزان را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها دندان‌های سفیدی داشته باشید.
درست است که ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای از بین بردن لکه‌های دندان یا سفیدکردن دندان، مراجعه به دندانپزشک زیبایی است.
آن‌ها با استفاده از ابزار‌های سفید کننده دندان‌ها می‌توانند لکه‌های دندان را به سرعت از بین ببرند. با این حال، این روش‌ها در دراز مدت برای سلامت دندان‌های شما مناسب نیست.
بسیاری از روش‌های ارزانتر و موثرتر سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که می‌توانید در خانه امتحان کنید. این روش‌ها هزینه زیادی ندارند و عوارض جانبی کمتری نیز با خود به همراه دارند
 علاوه بر این، این روش‌ها می‌توانند نتایج سریع را نیز ارائه دهند.

  سرکه سیب

مواد مورد نیاز:
۱/۲ قاشق چای خوری سرکه سیب
یک فنجان آب

 روش استفاده 
سرکه را به آب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. قبل از مسواک زدن دندان‌ها را با این آب بشویید. این روش را ۲-۳ بار در یک هفته در صبح انجام دهید.
سرکه سیب حاوی اسید‌های خفیف است که می‌تواند لکه‌های زرد را از دندان‌های شما برداشته و با استفاده از آن‌ها دندان‌های شما را سفید کند.

  جوش شیرین و آب لیمو

مواد مورد نیاز:
۱ قاشق چای خوری جوش شیرین
۱ قاشق چایخوری آب لیمو / لیمو

مسواک
روش استفاده
 
جوش شیرین و لیمو را مخلوط کنید. با استفاده از مسواک، این خمیر را روی دندان‌های خود قرار دهید. بعد از ۲-۳ دقیقه، دهان خود را با آب بشویید. ابتدا این را دو بار در هفته تکرار کنید و سپس آن را یک بار در ۷-۱۰ روز استفاده کنید.
بی کربنات سدیم، معمولا به عنوان جوش شیرین شناخته شده است، یک عنصر رایج که در هر آشپزخانه‌ای یافت می‌شود.
جوش شیرین به طرز ماهرانه‌ای ساینده و ریشه کن کننده لکه‌های سطحی روی دندان است. همچنین قلیایی در طبیعت است و باعث کاهش اسیدیته در داخل دهان می‌شود.
آب لیمو به طور طبیعی اسیدی است و به حذف رنگ پوست دندان کمک می‌کند و در واقع یک عامل ضد عفونی طبیعی است.
احتیاط: اطمینان حاصل کنید که مدت طولانی این مخلوط را روی دندان نگذارید.

  پوست موز

مواد مورد نیاز:
پوست موز

 روش استفاده 
پوست موز را به قطعات کوچک بریزید. یک قطعه را بشویید و در داخل آن بر روی دندان‌ها مالش دهید. یک دقیقه یا دو بار به آرامی روی دندان هایتان بکشید. دهان خود را با آب شستشو دهید. این کار را یک بار هر روز یا هر روز متناوب انجام دهید تا دندان‌های سفیدتر داشته باشید.
پوست موز حاوی مواد معدنی مانند منگنز و پتاسیم است که در سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند.

  روغن نارگیل

مواد مورد نیاز:
روغن نارگیل طبیعی

 روش استفاده 
انگشتان دست خود را با روغن نارگیل بر روی دندان خود بکشید. «می توانید از مسواک هم استفاده کنید» یک دقیقه یا دو بار به آرامی روی دندان هایتان بکشید. دهان خود را با آب شستشو دهید. این کار را هر روز صبح انجام دهید.
ممکن است برایتان کمی عجیب و غریب باشد و از روغن نارگیل بیشتر برای سلامت پوست و مو مفید استفاده کرده باشید اما اسید لاوریک موجود در روغن نارگیل، باعث ایجاد پلاک در دندان‌ها می‌شود.

  روغن پرتقال

مواد مورد نیاز:
۲_۳ قطره روغن پرتقال
خمیر دندان
مسواک
روش استفاده
 
روغن پرتقال را بر روی مسواک خود قرار دهید و بعد خمیر دندان را روی آن قرار دهید.
دندان هایتان را به طور معمول بشویید. این را هر روز صبح برای یک یا دو هفته تکرار کنید.
روغن پرتغال از پوست این میوه تهیه شده است. محتوای مرکبات به سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند، در حالیکه روغن پرتقال دارای خواص ضد قارچی است و باعث بهبود سلامتی لثه‌ها می‌شود.

  روغن کنجد

مواد مورد نیاز:
۱ قاشق غذاخوری روغن کنجد
 

روش استفاده 
روغن کنجد را در دهان خود به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بکشید. پس از ۲۰ دقیقه، روغن را بیرون بکشید و دهان خود را به طور کامل با آب بشویید. به طول معمول مسواک بزنید. این کار را یک بار در صبح انجام دهید.
نشان داده شده است که کشیدن روغن کنجد بر روی دندان نه فقط لکه‌های دندان بلکه پلاک دندان را نیز حذف می‌کند.

  زغال چوب

مواد مورد نیاز:
پودر زغال چوب
مسواک
روش استفاده
 

در جذب ناخالصی‌ها و سفید کردن دندان‌ها به طور موثر و سریع عمل می‌کند. همچنین زغال چوب برای جلوگیری از حفره‌ها و حفظ سلامت دندان و لثه مفید است.

  نمک و آب لیمو

مواد مورد نیاز:
۱ قاشق چای خوری نمک دریا
۲ قاشق چای خوری آبلیمو
روش استفاده
 
آب لیمو و نمک را مخلوط کنید. از این مخلوط به عنوان یک خمیر دندان استفاده کنید. به طور معمول مسواک بزنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
آب لیمو به دلیلی اسیدی بودن، لکه‌های زرد دندان را از بین می‌برد و نمک به عنوان یک لایه‌ای ملایم عمل می‌کند و این لکه را که روی دندان ساخته شده اند پاک می‌کند.

  زردچوبه

مواد مورد نیاز:
۱/۸ قاشق چای خوری پودر زردچوبه
مسواک
روش استفاده
 
پودر زردچوبه را بر روی مسواک خود بپاشید و به طور معمول مسواک بزنید. برای ۲-۳ دقیقه صبر کنید و سپس دهان خود را کاملا شستشو دهید.
بعد از این با خمیر دندان معمولی، مجدد مسواک بزنید. اگر یکبار از این روش استفاده کنید، نتایج خوبی خواهد داشت، اما پیشنهاد می‌شود که هر چند روز یکبار امتحانش کنید.
خواص ساینده خفیف زردچوبه به حذف لکه‌های عمیق از دندان کمک می‌کند. همچنین دندان‌ها و لثه‌ها را قوی‌تر می‌کند و دهان را از میکروب‌های ناسالم پاکسازی می‌کند.

  نمک اپسوم

نمک اپسوم یا اپسوم سالت (Epsom Salt) که به نام نمک حمام هم شناخته می‌شود از کریستال‌های کوچک و بی رنگ تشکیل شده که مانند نمک خوراکی به نظر می‌رسد، اما به جای سدیم کلرید از منیزیم سولفات تشکیل شده است.

مواد مورد نیاز:
نمک اپسوم
آب
مسواک

روش استفاده 
نمک و آب را مخلوط کنید تا آب نمک حل شود. سپس دندان‌های خود را با این مخلوط بشویید. این روش را ۲-۳ بار در هفته تکرار کنید.
این نمک لایه زرد رنگی که در دندان‌ها شکل گرفته است، لایه برداری می‌کند. همچنین این نمک یک ضد باکتری است.

  برگ گواوا

مواد مورد نیاز:
۱-۲ برگ گواوا
روش استفاده
 
برگ گواوا له کنید تا خمیر شود. خمیر بدست آمده را به دندان‌های خود بمالید. به مدت یک یا دو دقیقه صبر کنید. سپس دهان خود را بشویید و دندانهایتان را طبق معمول مسواک بزنید.

 پیشنهاد می‌شود از این روش هر روز استفاده کنید تا شاهد سفید شدن دندان هایتان باشید.
برگ گواوا می‌تواند مورد استفاده برای درمان انواع مسائل دندانی مانند پلاک، عفونت، و تورم لثه. فلاونوئید‌ها و فنل‌های آن توسط میکروارگانیسم‌های مختلف، استرس اکسیداتیو ناشی از دندان‌ها را حذف می‌کنند که یکی از دلایل رنگ آمیزی دندان‌ها است.

  پوست پرتقال

مواد مورد نیاز:
پوست پرتقال
روش استفاده
 
یک یا دو بار در داخل پوست پرتقال را روی دندان‌های خود بمالید. دندان هایتان را به طور معمول با خمیر دندان معمولی خود بشویید. پیشنهاد می‌شود از این روش هر روز استفاده کنید تا بعد از ۱ یا ۲ هفته شاهد سفید شدن دندان هایتان باشید.
محتوای اسیدی از پوست پرتقال دندان‌ها را سفید می‌کند و همچنین به عنوان عامل ضد میکروبی عمل می‌کند.

  توت فرنگی

مواد مورد نیاز:
۱ توت فرنگی
۱ قاشق چای خوری نوشابه
روش استفاده:
توت فرنگی را با نوشابه گازدار مخلوط کنید. از مسواک یا انگشت خود برای اعمال مخلوط در دندان هایتان استفاده کنید. به مدت چند دقیقه صبر کنید و سپس دهان خود را بشویید. این می‌تواند یک بار در هفته انجام شود.
اسیدها، یعنی اسید مالیک و اسید آسکوربیک موجود در توت فرنگی، لکه‌های دندان را روشن می‌کنند. با چندبار استفاده از این روش خواهید دید که دندان‌های شما سفید‌تر و روشن‌تر شده اند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang