کد خبر : 218291 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 29 2020 11:31AM - 1399/08/08
0 نفر 0 نفر

مبارزه با کرم گلوگاه انار در سطح 2 هکتار از باغ های شهرضا با موفقیت اجرا شد

سیناخبر- کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شهرضا گفت: مبارزه با کرم گلوگاه انار در سطح 2 هکتار از باغ های شهرضا با موفقیت اجرا شد.

مبارزه با کرم گلوگاه انار در سطح 2 هکتار از باغ های شهرضا با موفقیت اجرا شد

به گزارش سیناخبر مکیه جمشیدی صبح امروز پنجشنبه در گفتگو با سیناخبر تصریح کرد: کمیته بررسی راهکارهای مبارزه با کرم گلوگاه انار از سال 96 در شهرضا تشکیل شد.

جمشیدی افزود: چندین روش پیشنهادی در چندین منطقه از شهرستان اجرا و به صورت هفتگی پایش شد تا بهترین روش از لحاظ تاثیرگذاری و توجیه اقتصادی مشخص شود.

وی تزریق مواد بیولوژیکی به تاج میوه، پوشش گذاری و استفاده از مواد دور کننده آفت را از روش های آزمایش شده برشمرد و بیان داشت: امسال بهترین روش که تزریق مواد چسبنده به تاج میوه بود در سطح 2 هکتار از باغ های 2 منطقه با دو اقلیم آب و هوایی مختلف در شهرضا اجرا شد.

کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شهرضا افزود: این مواد از تخم گذاری آفت جلوگیری کرده و تزریق آن در یک نوبت برای میوه های درجه یک و اقتصادی انجام می شود.

جمشیدی اظهار داشت: سال گذشته آفت کرم گلوگاه 30 درصد خسارت به محصول انار منطقه وارد کرد و امسال به خاطر سرمای زمستان جمعیت کل آفات کاهش یافته و خسارت 20 درصدی داریم.

وی گفت: اطلاعات کامل این طرح پس از تاییدیه سازمان حفظ نباتات کشور تنظیم شده و در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang