کد خبر : 92596 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Feb 14 2018 9:49AM - 1396/11/25
0 نفر 0 نفر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان:

جنگ اقتصادی، مقدمه‌سازی دشمن برای پیروزی در جنگ تبلیغی است

سیناخبر- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به حمله های نابرابر دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: جنگ اقتصادی، مقدمه‌سازی دشمن برای پیروزی در جنگ تبلیغی است.

جنگ اقتصادی، مقدمه‌سازی دشمن برای پیروزی در جنگ تبلیغی است

به گزارش سیناخبرحجت‌الاسلام رحمت الله اروجی در همایش طلایه داران تبلیغ در شهرضا ضمن ابرازخرسندی از حضور در جمع سنگرداران عرصه تبلیغ و گرامی داشت ایام فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی به ضرورت درک و تبیین شرایط کنونی نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: واقعیت آن است که در طول تاریخ به جز زمانه صدر اسلام و هنگام فتح مکه، مکتب حیات بخش اسلام ناب و مکتب تعالی بخش قرآن و عترت به اندازه امروز در اوج اقتدار و شکوه نبوده است.

حجت‌الاسلام اروجی ادامه داد: این عزّت و اقتدار به برکت مدیریت الهی ائمه اطهار(ع) و مجاهدت صدها ساله و هوشمندانه مردان الهی در طول تاریخ به دست آمده است و در سال ۱۳۵۷ به ثمر نشست.

وی با بیان اینکه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت(ع) شکل گرفته است، افزود: دشمن با جنگ نابرابر تبلیغاتی که علیه نظام اسلامی برنامه ریزی و اجرا کرده، به دنبال آن است تا ارزشهای ما را به ضد ارزش و فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اتفاقات تلخ و شیرین طی چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: چهار دهه از تثبیت انقلاب اسلامی می‌گذرد و دشمنان طی این دوران، جنگ‌های نابرابر سیاسی، نظامی و تبلیغاتی را علیه نظام اسلامی به راه انداختند.

حجت الاسلام اروجی با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمنان، مقدمه سازی برای پیروزی آنان در جنگ تبلیغی است، تصریح کرد: نباید از جنگ نابرابر اقتصادی علیه نظام غافل باشیم ولی مشاهده می‌شود که متأسفانه برخی خواص در تحلیل موضوعات دچار اشتباه شده‌اند.

وی گفت: با آنکه هزینه‌های جنگ تبلیغی چندین برابر جنگ اقتصادی و نظامی است ولی دشمنان به دلیل اهمیت آن از طریق ابزارهای رسانه ای در این زمینه هزینه می‌کنند تا جایی که در حال حاضر بیش از ۲۵۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه نظام اسلامی عملیات تبلیغی انجام می دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اعترافات تحلیل گران غربی در خصوص قدرت و عزت نظام اسلامی خاطر نشان کرد: شهادت و شهادت طلبی و اعتقاد به مهدویت، نظام اسلامی را به پرنده ای تیزپرواز تبدیل کرده، و اصل ولایت مطلقه فقیه همچون زره ای پولادین، آن را از هرگونه گزند و آسیب دور کرده است.

حجت‌الاسلام اروجی گفت: نسل‌های آینده شهادت خواهند داد که پیر و مراد بسیجیان امام خمینی(ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب(مدظله)، چگونه این کشتی مترقی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در تلاطم طوفان‌های سهمگین و تدارکات نابرابری که در مقابل نظام شکل گرفته، هدایت کرده اند.

وی با اشاره به آیات ۳۹ سوره احزاب و ۶۷ سوره مائده اظهار کرد: تبلیغ رسالات الهی با مقاصد دنیایی دنیاطلبان مخالفت دارد، از این رو تبلیغ، عرصه جنگ است و لذا باید با توکل به خدا و توسّل به انوار مقدس ائمه معصومین(ع)، همچنان که در دوران جنگ تحمیلی جوانان ما مردانه در عرصه دفاع از ارزشهای اسلامی و انقلابی حضور داشتند، ما هم مخلصانه و مجاهدانه در صحنه باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به وظایف خطیر مبلغان در شرایط کنونی نظام اسلامی گفت: روحانیون به‌عنوان سنگرداران عرصه جهاد تبلیغی باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند و ضمن تبیین دغدغه‌ها و مدیریت نهضت مطالبه‌گری طبق منویات رهبر معظم انقلاب، در راستای تحقق آن، به صورت جهادی وارد میدان عمل شوند.

حجت‌الاسلام اروجی دلیل کم رنگ بودن حضور جوانان و نوجوانان در مساجد را همین هجمه های تبلیغی عنوان کرد و افزود: روحانیون و ائمه جماعات سنگرداران عرصه تبلیغات دینی هستند و ضمن آگاهی از ابزار تبلیغ، شناسایی نقاط آسیب، تحلیل دقیق و موشکافانه مسائل و همراهی با اجتماعات و تشکل‌های فعال در مساجد، باید زمینه حضور پرشور جوانان را فراهم کنند./ روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان – مهدی نوروزی

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang